Oto Pazarında Durgunluk Var

Malatya’da her pazar açılan açık oto pazarında yoğunluk yaşanmasına rağmen araç satışlarında durgunluk yaşanıyor. Oto satıcıları ise bu durgunluğu geçen sene dondan etkilenen kayısıya bağlıyor.

Oto Pazarında Durgunluk Var Malatya Haber

Galericiler sitesi ön kısmında MOTAŞ tarafından işletilen Açık Oto Pazarı’nda her pazar olduğu gibi ikinci el otolar alıcılarını bekliyor. Yılın ilk ayları olması nedeniyle piyasanın durgun olduğunu belirten satıcılar, pazarda sadece kuru kalabalığın yaşandığını ve ciddi bir satışın söz konusu olmadığını söylüyorlar. Sadece Pazar günleri açık olan pazara araçlara bakmak için gelen yüzlerce vatandaş ise şimdilik sadece fiyatları inceliyorlar.

İkinci el araçlarını satmak için pazara gelen vatandaşlar, durgunluktan şikayetçi olurken, alıcılar ise fiyatların yüksekliğinden yana dertli. 2014 yılında yaşanan don felaketinin ardından kayısıda ciddi kayıp yaşanınca Malatya ekonomisi de durgun bir dönem geçiriyor. Özellikle üreticiler başta olmak üzere piyasada para olmaması nedeniyle araç satışlarının da düştüğünü ifade eden vatandaşlar, bahar aylarında satışların artmasını umut ediyorlar.
Her Pazar günü açık oto pazarına gelerek araçlarını incelediklerini belirten vatandaşlar ise fiyatların biraz yükseldiğini belirterek şimdilik sadece bakmakla yetindiklerini belirtiyorlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 465
Bu Ay : 3909
Toplam : 3909

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom