Akçadağ'a Bak Malatya'yı Gör

Malatya’nın bir tarım kenti olmasına rağmen halen sulama ve içme suyu sorununu çözemediğini belirten Ağbaba, “Bir su raporu hazırladık. Hem sorunu hem de çözüm önerilerini Malatya kamuoyuna açıklayacağız.

Akçadağ'a Bak Malatya'yı Gör Malatya Siyaset

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bütün ilçelerin sorunlarına çare olmaya çalıştığını belirterek, “Benim için en büyük onur Malatya’yı temsil etmektir” dedi. 

CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, Belediye Meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Yaylımlı, Kürecik, Kozluca, Darıca, İkinciler ve Ören mahallelerini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya ve Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Buralarda düzenlenen toplantılarda konuşan Ağbaba, Malatya’nın sorunlarını sürekli gündemde tutmaya çalıştığını ifade ederek, “Malatya’nın ne derdi varsa, oy versin vermesin, hangi bölgenin sıkıntısı varsa gündeme taşımaya çalıştım. Darende’den Pütürge’ye, Arapgir’den Doğanyol’a, Doğanşehir’den Arguvan’a tüm Malatyalılar’ın sorununa çare olmaya çalıştım. Benim için en büyük onur Malatya’yı temsil etmektir. Ben sadece CHP’nin değil, tüm Malatya’nın milletvekiliyim” diye konuştu.

“MALATYA EKONOMİSİ ÇOK SIKINTILI BİR DÖNEM YAŞIYOR”

Akçadağ’ın sorunları ile Malatya’nın sorunlarının aynı olduğunu ifade eden Ağbaba, su sorununun Malatya’nın en önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi. Malatya’nın bir tarım kenti olmasına rağmen halen sulama ve içme suyu sorununu çözemediğini belirten Ağbaba, “Bir su raporu hazırladık. Hem sorunu hem de çözüm önerilerini Malatya kamuoyuna açıklayacağız. Malatya ekonomisi de çok sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan don felaketi Malatya ekonomisini çıkmaza soktu. Umarım bir kez daha öyle bir felaketi yaşamayız” dedi.

“BELDE BELEDİYELERİNİ KAPATMAYIN DEDİK, DİNLETEMEDİK”

Kozluca Mahallesi’nde belde belediyesinin kapanmasından sonra yaşanan sıkıntıları dinleyen Ağbaba, 30 Mart yerel seçimlerinden sonra kentteki tüm belde belediyelerinin kanunen kapatıldığını hatırlattı. Ağbaba, “Biz ‘Malatya büyükşehir olsun ama beldeler kapatılmasın’ dedik.’Köylerin tüzel kişiliklerine dokunmayın’ dedik. Anketler yaptık, mini referandumlar yaptık. Ancak AKP, halkın ve bizim mücadelemize rağmen ısrarla beldeleri kapattı. Belediye binaları Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Şimdi bu binalar farklı şekillerde değerlendirilmek isteniyor. Bu konuyu da gündeme taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“CHP HER YERDE”

Nerede bir haksızlık olursa orada olduklarını söyleyen Ağbaba, Soma’dan Ermenek’e, Pozantı’dan Tortum’a nerede demokrasi mücadelesi veriliyorsa CHP milletvekilleri olarak mücadele ettiklerini kaydetti. Türkiye’nin yanı sıra sınırda yer alan Kobani, Kerkük, Telafer ve Şengal’de de olmaya çalıştıklarını dile getiren Ağbaba, “Biz Akçadağ’a, Malatya’ya ‘özgürlük, barış, emek ve demokrasi mücadelesinde ön saflarda olacağız’ dedik. Bu sözümüzü tutmak için çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

“CEMEVLERİ YASAL İBADETHANEDİR DEDİK"

Geçtiğimiz günlerde CHP olarak cemevleriyle ilgili tarihi bir adım atıklarını kaydeden Ağbaba, hükümetin her seçim döneminde cemevlerini gündeme getirerek açılım adı altında bir seçim taktiği uyguladığını belirtti. CHP olarak fiili bir karar aldıklarını ve bir adım attıklarını ifade eden Ağbaba, “CHP’li belediyelerin sınırlarındaki cemevleri yasal ibadethanedir’ dedik. Bir inanç merkezinin ibadethane olup olmayacağına devlet karar veremez. Bir yerin inanç merkezi olup olmadığına o inanç mensubu kişiler karar verir. Cemevlerinin elektrik, su gibi giderlerini belediyelerimiz karşılayacak. CHP’li olmayan belediyelerde de şayet cemevi varsa belediye meclis üyelerimiz tarafından aynı doğrultuda teklif sunacaklar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 471
Bu Ay : 2039
Toplam : 2039

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom