Bizans Dönemine Ait Eserler Var

Malatya’da gerçekleştirilen tarihi eser operasyonunda eski dönemlere ait çok sayıda eser ele geçirildi.

Bizans Dönemine Ait Eserler Var Malatya Kültür-Sanat

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekiplerince alınan bir istihbarat sonrası operasyon için düğmeye basıldı. Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararı sonrası harekete geçen polis ekipleri A.T.C. isimli şahsın ev ve işyerinde eş zamanlı arama gerçekleştirdi.

Yapılan aramalarda 1 adet metal arama detektörü ve bu cihaza ait aparatlar ile çok sayıda tarihi eser ele geçirildi. Ev ve işyerindeki aramalarda 6 adet vazo, 3 adet asacaklı vazo, 11 adet küçük vazo, 3 adet sivri dipli vazo, 3 adet testi, 1 adet gaga ağızlı testi, 3 adet küçük testi, 6 adet kase, 1 adet küçük kase, 5 adet fincan, 1 adet meyvelik, 2 adet halka, 16 adet toplu iğne, 4 adet iğne, 5 adet eğik başlı iğne, 1 adet bilezik ele geçirildi.

Yine Bizans dönemine ait 1 adet haç, 1 adet haç kolye ucu, 1 adet sikke, Roma dönemine ait 1 adet yüzük, 2 adet keski, Kalkolitik döneme ait 1 adet öğütme taşı ve bronz 4 adet sikke, 1 adet zincir halkası ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheli A.T.C.’ye ‘Kültür ve Tabiat Varlıkları Kaçakçılığı’ suçundan yasal işlem yapıldığı belirtilirken şüphelinin daha önce de 1 adet hırsızlık suçundan kaydının olduğu tespit edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 846
Bu Ay : 1364
Toplam : 1364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom