Unutulmuş Meslekler Yeniden Canlandırılıacak

Battalgazi Belediyesi ve Battalgazi Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen “Karma Sergi” açılışı gerçekleştirildi.

Unutulmuş Meslekler Yeniden Canlandırılıacak Malatya Ekonomi

Milletvekili Öz, yöresel el sanatları ile yakından ilgilenenlerin bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti. 
Kervansaray’da açılan kurslarda yapılan el emeği, göz nuru çalışmaların sergilendiği sergiyi gezdikten sonra habercilere konuşan TBBM İdare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Geçtiğimiz ay Sayın Başbakanımızın talimatıyla perakende yasası çıktı. İlk defa esnafın, perakendecilerin bir yasası oldu.

Cumhurbaşkanımız yasayı onayladı ve yasa devreye girdi. Bundan sonra bu tür alışveriş merkezlerinde mutlaka belli bir oranda yöresel ve el sanatlarının, yani unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin devamı noktasında yer verilmek zorundadır. Yer verildikten sonra da burada normal kira raiç bedelinin 4’te 1’inden fazla da ücret alınmayacak.

Yani kira 100 TL ise, 25 TL’den fazla metre karesine verilmeyecek. Bu önemli bir yasaydı. Özellikle küçük esnafımızın ve cadde, sokak esnafımızın istikbali açısından doğru bir yasaydı. O yasa Perşembe günü itibari ile yürürlüğe girdi. Bu tür alışveriş merkezlerinde de sizlerin ürünlerinin ve sanat işlerinin sergilenmesi noktasında size 4’te 1 kira maliyetiyle yerler verilecek, bu haklarınızı takip edin” dedi.

Atanmışlarla seçilmişlerin uyum içerisinde çalışmasının hizmette verimliliği artırdığını belirten TBMM İdare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, “Bir yerde mülki amirler ve yerel yönetici el ele, gönül gönüle beraber çalışırlarsa, ürün ve verim çıkıyor” diyerek, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın iyi bir diyalog kurarak, bu duruma en iyi örnek oluşturduğunu söyledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 2810
Toplam : 2810

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom