Akçadağ Grup Yolu Genişletiliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya-Ankara Karayolu ile Erhaç Hava Limanı arasında Akçadağ İlçesi sınırlarında bulunan 6 kilometrelik grup yolunu genişletme çalışmalarına başladı.

Akçadağ Grup Yolu Genişletiliyor Malatya İlçe

 Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğünü tarafından planlanan çalışmalar kapsamında mevcut 6 metre genişliğindeki yol 10 metre genişliğine çıkarılıyor.
Akçadağ ilçesine bağlı Aşağıörüşkü, Yukarıörüşkü, Keklikpınar, Kadı İbrahim, Esenli, Resuluşağı, Ancar, Eğin, Mihmanlı mahalle sakinlerinin kullandığı yol, Darende ve Akçadağ’dan gelerek hava alanına gitmek isteyen vatandaşların da sıkça kullandığı bir yol olarak biliniyor.

6 kilometre uzunluğundaki yolu standartlara uygun hale getirmek isteyen Büyükşehir Belediyesine en büyük desteği, bölgede yola yakın bahçesi olan vatandaşlar verdi. Yol güzergahında şuan dolgu çalışması ve budama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolu ilkbahar aylarında bitirmeyi hedefliyor.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Resuluşağı Mahalle Muhtarı Ali Seydi Uzun, Mihmanlı Mahalle Muhtarı Ali Seydi Emre ile Esenli Mahalle Muhtarı Hakan Akbulut, Büyükşehir Belediyesine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 166
Bu Ay : 6963
Toplam : 6963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom