Yabancı Öğrencilere Türkçe Konser

Avrupa’nın Sesi Gençlik Değişim Projesi kapsamında Polonya, Estonya, Romanya ve Bulgaristan’dan Malatya’ya gelen yabancı öğrenciler MalatyaPark AVM’de konser verdi.

Yabancı Öğrencilere Türkçe Konser Malatya Haber

MalatyaPark AVM’ye gelen yabancı öğrenciler Türkçe ve İngilizce söylediği şarkılarla vatandaşlara güzel bir gün yaşattı.

Proje eğitmeni Ömer Ekmekci 4 ülkeden gelen öğrencilere Türk kültürünü öğrettiklerini belirterek, “Projemizin ismi ‘Avrupa’nın sesi’ Estonya, Bulgaristan, Romanya, Polonya ve Türkiye’den arkadaşlarımız var. Bir haftalık çalışma sonucunda Acapella konseri hazırladık. Kültür çalışmaları gerçekleştirdik. Gelen ülkeler bir birlerinin kültürünü öğreniyor ve Türk kültürünü de öğreniyor. 4 ülkeden gelen arkadaşlarla beraber Malatya Park AVM de konser verdik. Buda Acapella müziğini vatandaşlarımıza anlatma ve yaymak amaçlı” dedi.

Yabancı öğrenciler ise, Dünya’ya kaysının Malatya’dan gittiğini öğrenince çok şaşırdıklarını ifade ederek, “Malatya çok güzel bir şehir. Dünyaya kaysının Malatya’dan gittiğini öğrenince de çok şaşırdık. Kültürünüzü öğrendik. Ama İngilizce bilen insan çok az olduğu için tam anlaşamıyoruz. Ama Malatya halkı çok sıcak kanlı” şeklinde konuştular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 410
Bu Ay : 593
Toplam : 593

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom