Kömür Dağıtımlarının Gecikmesine Tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ocak ayının son haftasında hala kömürlerin ulaştırılmadığını ifade ederek bu durumu skandal olarak nitelendirdi.

Kömür Dağıtımlarının Gecikmesine Tepki Malatya Siyaset

Ağbaba, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ihtiyaç sahibi kişilere yapılan kömür yardımında bu yıl büyük sorunlar yaşandığını belirterek Ocak ayının son haftasına gelinmesine rağmen halen kömür dağıtımlarının bitirilememesine tepkilerin olduğunu dile getirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba’dan konuyla ilgili yardım isteyen mahalle muhtarları ve kömür bekleyen yoksul vatandaşların, “Kışın en soğuk günlerinde gelmeyen kömürü devlet ne zaman dağıtacak merak ediyoruz” diyerek sitemlerini ilettikleri belirtildi.

Milletvekili Ağbaba, Hükümetin sosyal yardımları eline yüzüne bulaştırdığını ifade ederek, “Aralık ve Ocak aylarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömürü dağıtmayıp, ne zaman dağıtacaksınız? Geçtiğimiz yıl bir kez daha anladık ki hükümetin maden politikası çökmüştür. Türkiye’nin dört bir yanında göz göre göre madenlerde katliamların yaşanmasına engel olamayan AKP şimdi de fakir-fukaranın kışlık yakacaklarını dağıtmayarak bir kez daha sınıfta kalmıştır” dedi.

Ağbaba, ayrıca konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam tarafından yanıtlanması istemiyle de TBMM Başkanlığına soru önergesi de verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 599
Bu Ay : 4043
Toplam : 4043

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom