Malatyalı Önemli Zatlar Unutulmayacak

Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılıç ve Yönetim Kurulu, Malatya Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret ederek Derneğin kuruluş amaçları ve çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi.

Malatyalı Önemli Zatlar Unutulmayacak Malatya Haber

 Malatya'nın Kültürel ve tarihi yapısını yaşatmak amacıyla kurulduklarını belirten Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılıç, "Malatya'ya hizmet eden siyasetçi, bürokrat ve çok değerli isimleri unutulmasını istemiyoruz, bunun yanısıra sosyal ve kültürel projeler yapmak istiyoruz. Malatya turizmiyle ilgili projelere önem vereceğiz. Arslantepe, Somuncubaba, Günpınar Şelalesi, Levent vadisi ve Kervan sarayımız başta olmak üzere bir çok Tarihi mekanları daha iyi tanıtıp yerli ve yabancı turist sayısını artırmak istiyoruz. Bunun yanı sıra Malatya'daki tüm kesimlerin görüş ve düşüncelerini almak amacıyla Malatya sohbetleri yaparak fikir alış verişinde bulunacağız" dedi.

Vali Süleyman Kamçı ise konuşmasında, Malatya'nın kültür ve turizmde hak ettiği konumda olmadığına dikkat çekerken şunları söyledi: 

"Yeni kurulan Ortak Değer Malatya Derneğine başarılar diliyorum. Amaç ve hedefler oldukça güzel bizde yapılacak projelere elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. Malatya'nın öncelikle ekonomik ardından kültür ve turizmde daha yukarıya çıkması gerekmekte. Geçen yıl kayısıda yaşanan sıkıntılar şehir ekonomisine yer yönden zarar verdi. Doğal olarak ekonomiyle kültür ve turizm birlikte yürüyen bir olugudur. Malatya Kültür ve Turizm'de hak ettiği konumda olmadığını hepimiz biliyoruz siz ve diğer sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarıyla inşallah bir adım ileri gideriz" diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 4428
Toplam : 4428

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom