Trambüs Projesi Tam Not Aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz hafta organize ettiği “Büyükşehir D4 Dönüşüm Çalıştayı’na” katılan bazı büyükşehir belediyelerinin yetkilileri toplu taşımacılık konusunda Malatya’nın Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini ifade ettiler.

Trambüs Projesi Tam Not Aldı Malatya Haber

Geçtiğimiz hafta Malatya’da bir araya gelen çok sayıda büyükşehir belediyesinin ulaşım dairesi başkanları ile şube müdürleri, trambüsle İstasyon Kavşağı ile İnönü Üniversitesi arasında bir tur yapıp, araçlar hakkında bilgiler aldılar.

PİSTİL: "EDİNİLEN MASRAFI KISA ZAMANDA AMORTİ EDECEKTİR"

D4 Dönüşüm Çalıştayı’nın faydalı geçtiğini belirten Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, çalıştaydan duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Trambüs projesinin güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Pistil, “Trambüs projesi güzel bir proje. En önemli avantajları çevreci, emisyon oranı çok düşük, yakıtta da büyük tasarruflar sağlıyor. Edinilen masrafı kısa zamanda amorti edecektir. Tebrik ediyorum. Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

ALTUN: "DİĞER KENTLERE ÖRNEK OLACAK BİR PROJE"

Malatya’ya yapılan en önemli hizmetlerden birinin trambüs projesi olduğunu belirten Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mehmet Ata Altun, projenin diğer kentlere örnek olacağını söyledi.

Mardin içinde aynı projeyi yapmak istediklerini vurgulayan Altun, “İmkanlarımız el verirse bizde yapmayı çok isteriz. Malatya için hayırlı olsun. Ekonomik, tasarruflu, modern, yolcu kapasitesi iyi olan güzel bir proje” dedi.

"TOPLU TAŞIMACILIKTAN ANLAYAN KESİMLERCE TAKDİR EDİLEN BİR UYGULAMA"

Trambüs’ün yeni bir teknoloji olduğunu belirten Kayseri Otobüs İşletme Müdürü Yusuf Deliktaş gerekli alt yapı çalışmaları ve fizibilite çalışmaları yapıldığı takdirde çok mantıklı bir proje olduğunu söyledi.

Büyük riske girmenin kolay olmadığını ifade eden Deliktaş, “Toplu taşımacılıktan anlayan kesimlerce takdir edilen bir uygulama. Projenin çevreci ve sıfır emisyon olması, doğru bir uygulama olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

GÜRCÜ: "MALATYA, TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mehmet Zeki Gürcün de yaptığı konuşmada, trambüs uygulamasının iyi düşünülmüş bir proje olduğunu söyledi.

Aracı test etme imkanı da bulduklarını ve beğendiklerini vurgulayan Gürcün, “Trambüs 9 trafodan, 3 indirme merkezinden enerji alıyormuş. Enerjide bir sıkıntı yaşanmayacağı var sayılırsa, sistem gayet iyi işleyecek. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişler. Buradan olumlu sonuçlar çıkacaktır. Emeği geçenleri kutluyor, tebrik ediyorum. İnşallah bizde kendi illerimizde benzer uygulamaları yaparız ” dedi.

ÇİBRİKOĞLU: "TEKİRDAĞLI OLARAK ŞEHRİMİZE, TÜRKİYE’MİZE İLKLERİ YAŞATMAK İSTERİZ"

D4 Çalıştayı kapsamında Malatya’ya ilk defa geldiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdür Vekili Çiğdem Civrekoğlu; “Malatya Büyükşehir Belediyemizin trambüs hizmetini çok beğendik. Türkiye’de bir ilk olduğunu duyunca daha da başarılı bulduk. Malatya Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını takdir ediyoruz. Tekirdağlı olarak şehrimize, Türkiye’mize ilkleri yaşatmak isteriz” dedi.

“MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİ ÖRNEK ALACAĞIZ”

Trambüs çalışmalarını çok başarılı bulduklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı UKOME Sekreteryası Fırat Işılgan, “Çalıştay sayesinde çok güzel fikirler edindik. Güzel ağırlandık. Manisa’da tramvay projesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Tramvayın olmaması durumunda B planı olan trambüs projemiz bulunmaktadır. Bu çalışmada Malatya Büyükşehir Belediyemizi örnek alacağız. Projeyi çok başarılı bulduk. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

ATALAY: "MALATYA DA TOPLU TAŞIMACILIK DAHA KALİTELİ OLACAK"

Çalıştay’ın çok faydalı olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hülya Atalay, Çalıştay kapsamında trambüs uygulamasını da görme imkanı bulduklarını ve çok beğendiklerini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Türkiye bir ilki gerçekleştirdiğini ifade eden Atalay, “Güzergah olarak baktığımızda hem stadyum, hem üniversite hem de sağlık komplekslerinin olduğu hat üzerinden kent merkezlerine ulaşım planlanması bana göre doğru bir planlama olmuş. Faaliyete geçmesiyle birlikte Malatya da toplu taşımacılık daha kaliteli olacak. Türkiye’de ilk olan bu projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 203
Bu Ay : 3760
Toplam : 3760

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom