İşitme Engellilerin Sorunları Meclise Taşındı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, lise eğitimlerine devam edemeyen Malatya’da ki işitme engellilerin sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

İşitme Engellilerin Sorunları Meclise Taşındı Malatya Siyaset

 Yaşanılan sorunun Yeşilyurt İlçesindeki Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu bünyesinde açılacak sınıflarla çözülebileceğini belirten Milletvekili Veli Ağbaba, Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulunarak Malatya’daki işitme engellilerin mağduriyetine son verilmesini istedi.

Ağbaba yaptığı açıklamada, Malatya’da Orta okulu bitiren işitme engellilerin kentte lise eğitimi verilememesi nedeniyle eğitimlerine devam edemediğini belirterek sınırlı sayıda öğrencinin şehir dışındaki liselere gidebildiğini, diğer öğrencilerin ise liseye devam edemediklerini söyledi.

İKİ SINIF SORUNU ÇÖZER

769 bin nüfuslu Malatya’da işitme engelli öğrencilerin eğitimlerine devam edememelerinin büyük bir ayıp olduğunu ifade eden Ağbaba, “Malatya’da lise eğitimlerine devam edemeyen işitme engelli öğrenciler için hızlı ve kalıcı bir çözüm bulunmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı, Akşemsettin İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda 2 sınıfı lise eğitimine ayırarak bu sorunu çözebilir" dedi

CHP’Lİ BELEDİYELER ÖRNEK ÇALIŞMALAR YAPIYOR

CHP olarak engelli bireylerin tüm sorunlarına büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını dile getiren Ağbaba açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de engelli birey olmanın sıkıntıları hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Engellilerimiz için sağlık, eğitim, sosyal yaşam adeta birer çileye dönüşüyor” dedi. 

CHP’li yerel yönetimlerin engelli bireylerin sosyal hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Ağbaba, “Belediyelerimizin yaptığı pozitif ayrımcılık uygulamaları, Türkiye’de ki tüm belediyelere örnek olmalıdır”

Ağbaba, sorunla ilgili ise TBMM Başkanlığına soru önergesi verdiğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom