İÜ Futbol Takımına Tam Destek

Kulüp Başkanlığını İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü Prof. Dr. Davut Özbağ’ın yaptığı İnönü Üniversitesi futbol takımı, hedefi olan 3’üncü lig için çalışmalarını sürdürüyor. 2 yıl önce liglere katılan takım, bugüne kadar yenilgi yüzü görmedi.

İÜ Futbol Takımına Tam Destek Malatya Spor

Önce Bölgesel Amatör Lig, (BAL Ligi) daha sonra da 3.lige yükselmeyi hedefleyen takımın tamamına yakını İnönü Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerden oluşuyor. 

Takımın son durumu ve hedefiyle ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Prof. Dr. Davut Özbağ, İnönü Üniversitesinin kaynaklarıyla bugünlere geldiklerini ifade etti.

Prof. Dr. Özbağ, “Kendi yağımızda kavrularak bugünlere geldik. İnönü Üniversitesi’nin kendi imkânlarını kullandık. Sayın rektörümüze teşekkür ediyor. Bize hep destek oldu. Zaten bizi yönetime, yanına alarak da bu desteği ayrıca gösterdi. Çocuklarımız da bizi mahcup etmedi. Onların her zaman arkasında olduk. Bu başarımızda takımın başındaki hocamız, Murat Kurt’un, diğer hocalarımızın, futbolcularımızın ciddi emeği var. Tabi üniversite içinden desteği görünce onlar da heyecanlandı. Hocam hedefimiz ne olsun diye sormaya başladılar. Tabi şuan için hedefimiz ilk etapta 1.amatördeki grubumuzdan sağ salim çıkmak. Grubumuzda ilk yarıda oynadığımız 7 maçta 7 galibiyet aldık. Namağlup bir şekilde açık ara liderliğimiz devam ediyor. Tabi hedef olarak basamak basamak gideceğiz. Grubumuzdan çıkarsak, Play-Off’ta başarılı olmayı hedefliyoruz. Tabi Bölgesel Amatör Lige yükselmek istiyoruz. Hedeflerimiz yüksek. BAL’da da çok kalmayı düşünmüyoruz açıkçası. Belki diğer kulüplerde olmayan bir şey var bizde. Başkalarının sıfır noktası, bizim 300 yüz, 400 yüz bin milyarımıza denk. Ciddi bir alt yapı kaynağımız var. Kaliteli bir takım olmamızın yanında, oynayan futbolcularımızın da kişilik olarak çok iyi olduklarını paylaşmak istiyorum. Tabi hayırsever Malatyalı hemşerilerimizin bilimsel anlamda ismi büyük olan üniversitemize katkıları olabilir. Tıp fakültesinde olsun, diğer bölümlerde olsun nam yapmış üniversitemizin sporda da iyi bir yere gelmesini sağlayabilirler. Biz kalıcı başarılar peşindeyiz. Tabi bu süreçte de yıpranacağız kolay değil. Bu anlamda da herkesten gerekli desteği bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 282
Bu Ay : 4711
Toplam : 4711

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom