Bölgenin En Büyük Spor Salonu

Şeker Fabrikası alanına yapılan yeni spor salonunun inşaatında yüzde 80’lik bölümün bitirildiği belirtildi.

Bölgenin En Büyük Spor Salonu Malatya Haber

Çatısı kapatılan, tribünleri biten ve dış kaplamaları hazırlanan salonun sadece ince işçiliği kaldı. Bölgedeki en büyük eksikliği gidereceği öngörülen devasa salonunun Malatya’da yapılacak gösteri ve organizasyonlar için de en büyük kapalı alan olacak. 5 bin beş yüz kişi kapasitesiyle yeni salonda her şey son sisteme uygun yapılmış. 
Malatya son yıllarda yapılan tesis yatırımlarının en büyüklerinden biri olan yeni spor salonuna kavuşmak üzere. Şeker Fabrikası alanına Malatya Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından yaptırılan spor salonu inşaatının büyük bölümü biterken, çalışmalar dört koldan devam ediyor.

FINDIKLI: "SALONDA HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ"

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sadi Fındıklı yaptığı açıklamada, “Yeni salonun özellikleri Kayseri’den sonra bölgede hiçbir şehirde yok. Çatısı 10 santimlik izolasyon sistemiyle kaplanan salonun üst kısmında kışın kar birikmezken, yazın sıcaklık aşağı geçmeyecek. Motorlu açılır kapanır tribüne sahip olan salonun normal koltuk sayısı ile toplam koltuklu izleyici kapasitesi 3 bin 300 kişiyi bulurken, bu rakam özel gösteri, konser ve kongrelerde 5 bin 500 kişiye kadar çıkabilecek. Özel ses ve kamera sistemleri alt yapısı, localar, basın ve canlı yayın alanları, stüdyolar, kafeteryalar, asansör ve daha birçok donanım ile son derece teknolojik olacak inşaatın yüzde 80’i tamamlandı. Sadece ince işçilik denilen koltuk, ıslak zemin ve boya işlemleri kalan salonun yaz aylarında faaliyete geçmesi hedefleniyor. Uluslararası standartlarda bir salon tasarladık. Özellikle dış görünüşüyle bittiğinde uzay üssü gibi olacak. Bu tür devasa tesislerin her daim kullanılabilir olması çok önemli. Biz öyle bir proje hazırladık ki; büyük salonumuzun içerisinde üç yavru salonumuz daha mevcut. 15’e yakın branş antrenmanını aynı anda yapabilecek düzeyde. Haziran gibi bitirip, yaz okullarının açılışını burada yapmak istiyoruz. Malatya’da büyük bir gösteri ve kongre merkezi eksiği vardı. Bu salonla bu eksiği de gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 87
Bu Ay : 1616
Toplam : 1616

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom