Nihat Abacı Yeni Görevine Başladı

1 Ocak 2015’te Malatya Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü’ne atanan Nihat Abacı, 20 günlük eğitiminin ardından görevine başladı.

Nihat Abacı Yeni Görevine Başladı Malatya Haber

Malatya’da 2012 yılından beri faaliyette olan Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürlüğü’nde 2 yıl görev yapan Erdem Kaplan’ın Tokat’a tahininin çıkması ile Malatya Şube Müdürlüğü’ne 22 yıldır İHA’da görev yapan Nihat Abacı atanmıştı.

20 gün boyunca Sivas’ta eğitim alan Abacı, bugün itibari ile Malatya Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğü görevine başladı. Abacı, BİK Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın dile getirdiği, “Yük olmaya değil, yük almaya geldik” sözlerini hatırlatarak yerel gazetelerin resmi ilan aracılık hizmetleri ve tahsilatları konusunda yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Büyüyen ve gelişen Malatya’nın gelişen basınını geleceğe hazırlama adına Basın İlan Kurumu (BİK) olarak her zaman yerel basının yanında olacaklarını ifade eden Abacı, “Basının hür ve güçlü olması, ekonomik gücüyle de ilgilidir. Aldığı resmi ilan ücretiyle giderlerini karşılamaya çalışan gazeteler, gelişen teknolojiye de ayak uydurmak zorundadır” dedi.

Yerel gazetelere daha fazla resmi ilan alınması ve gazetelerin satışının daha fazla olması için BİK olarak desteklerini sürdüreceklerini ifade eden Abacı, gazete satışlarının daha fazla olması için gazeteler ile işbirliği içerisinde projeler üreteceklerini söyledi. “Basın ne kadar gelişirse, yerel demokrasi de o kadar güçlenir” düsturu ile her konuda yerel gazetelerin yanında olduklarını belirten Abacı, “Örnek verecek olursak, basın mensuplarının maddi ihraçlarının karşılanması için faizsiz kredi veren Basın İlan Kurumu, böylece basın çalışanlarına da maddi destekte de bulunuyor. Sadece denetim görevi yapmayan Basın İlan Kurumu, rehberlik olarak da gazetelere öncülük edecektir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 244
Bu Ay : 6224
Toplam : 6224

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom