Bostanbaşı'nda İmar Yolu Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi yeni yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında Malatya’nın ulaşım planlamasına önemli katkılar sağlayacak olan bin 500 metre uzunluğundaki imar yolunu açıyor.

Bostanbaşı'nda İmar Yolu Açılıyor Malatya İlçe

Bostanbaşı Caddesini Yakınca Mahallesine bağlayacak yol bin 500 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde olacak. Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri zorlu kış şartlarına rağmen çalışmalarını sürdürerek, yolun 950 metrelik bölümünü açtı. Geriye kalan 550 metrelik bölümün açılması için ise çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Yolda toprak dolgu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yolun geçtiği kuru dere yataklarına beton büzler yerleştiriyor. Toprak dolgu çalışmalarının bitmesinin ardından ekipler yeni yolda üst yapı çalışmaları yapacaklar. Bostanbaşı Caddesini, Yakınca Mahallesine bağlayacak olan yeni yol Malatya Çevre yolundaki trafiği de rahatlatmış olacak.

Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Bostanbaşı bölgesinin yapılaşma bakımından hızla geliştiğini belirterek, “Planlamalar kapsamında Malatya’nın ulaşımına önemli katkılar sağlayacak yolun büyük bir kısmını açtık. Yolda ilk olarak kamulaştırmalar yaptık. Şu ana kadar yolda 217 bin metre küp toprak dolgu çalışması yaptık. Yeni yolumuz Bostanbaşı Caddesini Yakınca Mahallesine bağlıyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 378
Bu Ay : 7524
Toplam : 7524

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom