Sadece İki Ay Çalıştılar

Bu öğrencilerimiz, ilimizdeki dezavantajlı dediğimiz çocuklardan oluşuyor. Biz emniyet güçleri olarak suç olmadan önleme dediğimiz uygulamayı yapıyoruz.

Sadece İki Ay Çalıştılar Malatya Eğitim

Malatya Park AVM’de konser veren 14-17 yaşlarındaki çocuklar, profesyonellere adeta taş çıkarttı. 

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından ‘Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı’ (ÇOGEP) kapsamında ‘Umutlarımız Yeşersin’ adlı proje hazırlandı. 16 kız öğrenci 2 ay boyunca polis memurları ve müzik öğretmenleri ile çalıştı. Yaptıkları enstrüman çalışmaları sonucunda AVM'de konser veren lise öğrencileri, çaldıkları müzik aletleri ve söyledikleri şarkılarla vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Yaklaşık 300 kişinin izlediği konserde lise 2. sınıf öğrencisi Kübra Mercan'ın sesi ise dinleyenleri büyüledi.

Büyük beğeni toplayan konser öncesi kısa bir açıklama yapan Çocuk Şube Müdürü Nurettin Çolak, "Ritim müzik grubu adı altında bir müzik şölenimiz olacak. Bu müzik şölenimize öğrencilerimiz aylardır hazırlanıyor. Bu öğrencilerimiz, ilimizdeki dezavantajlı dediğimiz çocuklardan oluşuyor. Biz emniyet güçleri olarak suç olmadan önleme dediğimiz uygulamayı yapıyoruz. Bu çocuklarımız gerek suç mağduru, gerek suç işleyen olarak bize gelmeden biz bu çocuklarımızla birlikte bir etkinlik yapıyoruz, sosyal faaliyet yapıyoruz. Bu çocukların sayısı 16 fakat bu çocuklarımızın nezdinde diğer çocuklarımızda hafta sonları bu tür etkinliklerle zamanlarını geçirerek daha farklı olarak suç türlerinin önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom