25 Ocak Devrimi Anıldı

Mısır’da, 25 Ocak 2011 de yapılan devrimin 4. yılı, İHH Malatya Şubesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile sabahleyin anıldı.

25 Ocak Devrimi Anıldı Malatya Haber

Mısır devriminin 4. yıldönümü nedeniyle Malatya Yeni Cami’de sabah namazı kıldıktan sonra avluda toplanan grup adına açıklama yapan İHH Malatya Şubesi Başkanı Ömer Derin, “Mübarek rejimine karşı, sivil toplum kuruluşları ve Mısır halkının Tahrir meydanında başlattığı eylemlerin sonucunda Mübarek'in devrilmesiyle 25 Ocak 2011’de Mısır Devrimi başlamıştır” dedi.

Olayların akabinde 16-17 Haziran 2012'de demokrasinin gereği olan seçim ile Müslüman Kardeşlerin kurduğu Özgürlük ve Adalet Partisi'nden Muhammed Mursi’nin seçimleri kazandığını belirten Derin, şöyle konuştu: “Fakat, siyonist ve emperyalist devletler, kuklalarıyla masum insanların canına ve kanına girerek demokrasinin zıddı olan askeri darbeyi gerçekleştirdi”

İHH Başkanı Derin, Sisi'nin geçici olarak yönetimi devraldığını belirterek şunları söyledi: "Bunun üzerine darbe karşıtlarının Tahrir ve Rabiatül Adeviyye meydanında Mursi’ye destek vermek amacıyla bir araya geldikleri sırada sivil halkı hedef alarak üzerlerine ateş açıldı. Bizler de bu meydanlarda şehit olan ve hâla Mısır zindanlarında tutsak olup işkence gören kardeşlerimiz için, yapılan bu zulmü unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı burada belirtmek istiyoruz. Direnişin 4. senesinde Malatya olarak Mursi’nin yanında, darbenin karşısında olduğumuzu göstermek amacıyla bir araya geldik.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 421
Bu Ay : 4787
Toplam : 4787

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom