Mumcu Katliamının Karanlık Sisi Kalkmadı

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Yusuf Sürücü, araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun öldürülmesinin üzerinden 22 yıl geçtiğini hatırlatarak, “Katliamın üzerindeki karanlık sis, hala kalkmadı” dedi.

Mumcu Katliamının Karanlık Sisi Kalkmadı Malatya Haber

Malatya Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Av. Yusuf Sürücü, Uğur Mumcu’yu öldüren karanlık güçlerin 22 yıldır aydınlatılamadığını söyledi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Sürücü, “Ülkemizin aydınlık yüzü olan araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun 24 Ocak 1993’te evinin önündeki arabasına yerleştirilen uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu öldürülmesinin üzerinden tam tamına 22 yıl geçti. Dile kolay 22 yıl. Ama hala Mumcu katliamının üzerindeki karanlık sis perdesi kalkmadı, kaldırılamadı. Dönemin iktidarları o zaman 'Uğur Mumcu’nun katillerinin bulunması devletin namus borcudur' dediği halde, 22 yıldır devleti yöneten iktidarlar bu namus borcundan kurtulamadılar. Ama unutulmamalıdır ki; bugüne kadar aydınlatılmayan karanlık güçleri aydınlatacak olan namuslu devlet, hukuka bağlı demokratik, çağdaş ve laik bir devlettir. Maalesef karanlıkta kalan siyasi cinayetleri aydınlatacak bir devlet düzenimiz yok. Uğur Mumcu'nun failleri Musa Anter'in de failleridir. Metin Göktepe'nin de, Doğan Öz'ün de Hrant Dink'in de failleridir. Bunun için Uğur Mumcu katliamının failleri ortaya çıkarılmıyor, aydınlatılmıyor” dedi.

"AYDINLARIMIZ DEMOKRASİNİN MİHENK TAŞLARIDIR"
Uğur Mumcu’nun her geçen gün öneminin toplum tarafından daha iyi anlaşıldığını belirten Sürücü, ülkenin aydınlık geleceği için sayısız gazetecinin, yazarın, çizerin katledilerek büyük bedeller verdiklerini kaydetti. Sürücü, Uğur Mumcuların her zaman toplumun gönlünde yerini koruyacağını, asla unutulmasına da izin vermeyeceklerini ifade etti. Gezi eylemlerinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ların da toplum tarafından hiçbir zaman unutulmayacaklarını ifade eden Sürücü, ülkenin karanlıktan aydınlığa çıkmasında yaşanan bu bedellerin demokrasi için mihenk taşı olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 825
Bu Ay : 7622
Toplam : 7622

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom