Son Müracaat 27 Mart'ta Bitiyor

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, 12 Ocak’ta başlayan organik meyve üretim desteğinde son müracaatların 27 Mart 2015 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Son Müracaat 27 Mart'ta Bitiyor Malatya Haber

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda 2015 yılında yapılacak olan ‘Organik Tarım Destekleme Ödemesi’ talimatı hakkında bilgilendirme yapıldı. Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Selahattin Günci, Yazıhan-Hekimhan-Darende Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Berktaş, Akçadağ-Doğanşehir-Yeşilyurt Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun, müdürlük teknik elemanları ile üreticiler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, organik tarımın öneminin gün geçtikçe arttığını ifade ederek artık ürün üretmenin yanı sıra kalıntısız ürün üretmenin de gerekli olduğunu vurguladı. Malatya’da Organik Meyve Üreticileri Birliklerinin kurulduğunu ve bu birliklerin karşılıklı güven duygusu ile ayakta kaldığını belirten Selvi, Bakanlığın da organik meyve üreticilerine verdiği desteğin her geçen yıl arttığını kaydetti.
Bu yıl 12 Ocak’ta başlayan organik ürün desteğinde müracaatların 27 Mart günü mesai bitimine kadar süreceğini dile getiren Selvi, “Üreticilerimiz bu tarihler arasında bağlı bulundukları İlçe Müdürlüğümüze giderek başvuruda bulunabilirler. Bu eğitimlerimizi 13 ilçemizde yıl boyunca devam ettireceğiz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, ilgili teknik personelimiz her zaman yanınızda olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından toplantıya katılan organik meyve üreticilerine "Organik Tarım nedir, nasıl yapılır, Organik Tarım yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekir" konularında eğitim verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 194
Bu Ay : 712
Toplam : 712

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom