Engelli Çift Barınacak Yer İstiyor

Malatya’da yaşayan bir çocuk sahibi engelli çift, kiralarını ödeyemedikleri için kış günü dışarıda kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Engelli Çift Barınacak Yer İstiyor Malatya Haber

Malatya’nın Çilesiz mahallesinde bir apartmanda kirada oturan engelli Hasan ve Seher Çetinkaya çifti, 3 ayda bir aldıkları engelli maaşı ile geçinemediklerini belirterek devlet yetkililerinden yardım istedi. Bir çocuk sahibi Çetinkaya çifti, engelleri nedeniyle çalışamadıklarını ve hastalıkları nedeniyle de zor günler geçirdiklerini belirtti. Hasan Çetinkaya, çalışamadıkları için zor durumda olduklarını belirterek bu nedenle ev kirasını ödeyemediklerini söyledi. İki yaşında düşerek engelli olduğunu ifade eden Hasan Çetinkaya, “Değerli büyüklerimden, yetkililerden yardım bekliyoruz. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin. Malatyalı hayırsever büyüklerimizden yardım istiyorum” dedi.
Eşi gibi kendisi de engelli olan Seher Çatinkaya da hastalığının ortopedik olduğunu bunun yanı sıra sağlığının da kötü olduğunu söyledi. Tek geçim kaynaklarının 3 aylık özürlü maaşı olduğunu ifade eden Çatinkaya, “Maaşı kiraya mı verelim, evin ihtiyaçlarını mı karşılayalım bilemiyoruz. Çocuğuma bir elbise, bir kazak bile alamıyorum. Hastalığım nedeniyle evimi temizleyemiyor yemek yapamıyorum” diye konuştu.

Yetkililerden sadece bir barınak istediklerini ifade eden Seher Çetinkaya, sobayı bile yakamadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Ev sahibinden, çocuğum hasta oluyor diyerek kapı ve pencereleri değiştirmesini istedik. Çocuğum da bronşit var, en ufak bir soğuk algınlığında yataklara düşüyor bende kaldıramıyorum. Ev sahibimiz kışın ortasında bize çıkın dedi. Biz şimdi ne yapacağız. Nereye gideceğiz bu soğukta. Kendimi değil çocuğumu düşünüyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 694
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom