Her Üyeye Altı Simental Düve Verildi

180 baş Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ projesi kapsamında Malatya’nın Arapgir ilçesinde tarımsal kalkınma kooperatifi ortaklarına Simental ırkı damızlık sığırı dağıtıldı.

Her Üyeye Altı Simental Düve Verildi Malatya İlçe

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylanan ‘180 baş Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ projesi kapsamında Malatya’nın Arapgir ilçesinde tarımsal kalkınma kooperatifi ortaklarına Simental ırkı damızlık sığırları dağıtıldı. 

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, Arapgir ilçe merkezi ile Gözeli ve Kayakesen Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin 30 ortağına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gönderilen Simental ırkı damızlık sığırlarının dağıtıldığı belirtildi.

Açıklamada, Bakanlığın tarımsal amaçlı kooperatifçiliği teşvik amacıyla uyguladığı hayvancılık projeleri kapsamında 2013 yılı yatırım programına dahil edilen Malatya S.S. Arapgir İlçe Merkezi, Gözeli ve Kayakesen Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi “Ortaklar Mülkiyetinde (30 Aile X 6 Baş/ Aile) 180 baş Damızlık Sığır Yetiştiriciliği” projesinin onaylandığı hatırlatıldı.

Uygulanan proje kapsamında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca kooperatif ortaklarına 2 milyon 81 bin 330 bin TL kredi tahsis edildiği ifade edildi. Bakanlığın proje uygulayan kooperatif ortaklarına 20 adet yeni ahır yapımı için 400 bin TL, 10 adet tadilatlı ahır yapımı için 50 bin TL, kooperatif işletme binası yapımı için 122 bin 299 TL, makine ekipman alımı için 111 bin 680 TL, damızlık hayvan alımı için ise 1 milyon 350 bin TL olmak üzere toplamda 2 milyon 33 bin 979 TL 20 kuruş kredi kullandırdığı açıklandı.

Projesi onaylanan S.S. Arapgir İlçe Merkezi ile Gözeli ve Kayakesen Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin talebi doğrultusunda 180 baş Simental ırkı damızlık gebe düve, yüklenici firma tarafından Almanya’dan ithal edilerek geçtiğimiz günlerde Malatya’ya getirilerek Arapgir’de kooperatif üyelerine teslim edildiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom