Sanata İlgi Var Ama Paylaşamıyoruz

Malatya Gençlik Merkezi'ndeki resim öğretmenleri, yaptıkları yağlı boya, kara kalem, kurşun kalem, kömür kalemi gibi birbirinden güzel eserleri sanatseverlerle buluşturdular.

Sanata İlgi Var Ama Paylaşamıyoruz Malatya Kültür-Sanat

Malatya Park AVM'de açılan resim sergisi sanatseverler ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.
Malatya Gençlik Merkezi'ndeki resim öğretmenleri, yaptıkları yağlı boya, kara kalem, kurşun kalem, kömür kalemi gibi birbirinden güzel eserleri sanatseverlerle buluşturdular. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği sergide yaklaşık 40 parça değerli resim sergilenmeye başladı. Uzun yıllardır yaptıkları resimleri sergileyen öğretmenler bu gibi etkinliklerin artırılmasını da istedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Gençlik Merkezinde resim öğretmenliği yapan Ahmet Özelçi, “Resmi sevdirmeye çalışıyoruz, sanatı sevdirmeye çalışıyoruz. Uzun yıllardır Gençlik Merkezi'nde resim öğretmenliği yapıyorum. Orada çok öğrencilerim var. Bazı öğrencilerimin resimlerini burada sergiliyorum. Bu sergide benim 25 eserim var. Bu sergi uzun yıllardır yaptığımız çalışmalar sonucunda oldu. Malatya’da sanata ve resme çok ilgi var fakat bunu paylaşamıyoruz” dedi.

Yöresel resimler çizdiğini söyleyen resim öğretmeni Ekrem Yiğit ise “Peyzaj, yağlı boya çalışmalarım bu sergide mevcut” ifadelerini kullandı.

Eğitim uzmanı Mehmet Akif Yılmaz ise “Biz il spor müdürlüğünün bünyesinde çalışan bir kuruluşuz. Malatya Gençlik Merkezi ilimizin gençlerine hizmet eden bir kuruluştur” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 534
Bu Ay : 534
Toplam : 534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom