Bu Sefer Müzik Ziyafeti Verdiler

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 70’e yakın ülkeden katılımın olduğu 19. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan Malatya Standı etkinliği kapsamında Malatyalı sanatçılar tarafından müzik ziyafeti verildi.

Bu Sefer Müzik Ziyafeti Verdiler Malatya Kültür-Sanat

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 70’e yakın ülkeden katılımın olduğu 19. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) açılan Malatya Standı etkinliği kapsamında Malatyalı sanatçılar tarafından müzik ziyafeti verildi. 
Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Büyükşehir Kültür A.Ş, Fırat Kalkınma Ajansı, Büyükşehir Esenlik Şirketi, Pütürge, Darende ve Arapgir ilçe belediyeleri ile kentteki turizm sektörü temsilcilerinin destekleri ile EMİTT Fuarında açılan Malatya Standı kapsamında çok sayıda sanatçının sahne aldığı bir konser organizasyonu yapıldı.

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, yeni Malatyaspor Başkanı ve MASTÖB Başkanı Adil Gevrek, İstanbul Valiliği Yazı İşleri Müdürü Nafi Gül, İşadamı Vahap Küçük, siyasetçi Yüksel Cengel, Merhum Mevlüt Aslanoğlu’nun oğlu Erdem Aslanoğlu, ile birlikte kalabalık bir katılımın olduğu konserde Malatyalı sanatçı Selahattin Alpay, Ozan Musayip Temuroğlu, Naki Yoksuli, Sevgi Vahap Ağça, Ebru Yaman, Serhat Koyun ve Filiz Ağar sahne aldılar.

Aynı zamanda MASTÖB Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sanatçı Selahattin Alpay sahne alarak, sevilen Malatya Türkülerini seslendirdi. Alpay’ın “Malatya” türküsü ile İstanbul’daki Malatyalılar uzun süre halay çektiler.

Kayısılı pilav ilgi gördü

Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, konuklara kayısılı pilav ve kayısı tatlısı ikram ettiklerini belirterek, Malatyalıya yakışır şekilde ziyaretçileri ağırlamaya çalıştıklarını söyledi. Amaçlarının Malatya’yı tüm dünyaya tanıtmak olduğunu dile getiren Özbay, Malatya’yı doğal, kültürel ve tarihi yönünün yanı sıra yemek kültürü ile de tanıtmaya çalıştıklarını ifade etti. Özellikle kayısılı ikramların yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Özbay, “Amacımız Malatya’nın tanıtımıdır. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Kayısı pilav ve kayısı tatlısının yapımında bize destek olan Satır Lokantası Sahibi Cebrail Karaman’a teşekkür ediyoruz. İşyerini bize açarak, ikramları hazırlayarak getirdi. Malatyalı böyle olmalı” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın ise, İstanbul’daki Malatyalıların standa yoğun ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Kayısılı pilav ve kayısı tatlısı ikramı yapıldı. Çok ciddi bir ilgi gördü. Fuarda Malatya etkinlikleri de yoğun ilgi gördü. İstanbul’daki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve fuara katılan işadamlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 64
Bu Ay : 4430
Toplam : 4430

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom