Bu Çeşmeden Çorba Akıyor

Elazığ Belediyesi tarafından İzzet Paşa Meydanı'na yaptırılan ikram çeşmesinden 1,5 aydır vatandaşlara her sabah 6 ile 8 arasında ücretsiz olarak çorba dağıtılıyor.

Bu Çeşmeden Çorba Akıyor Bölge

Elazığ Belediyesi tarafından İzzet Paşa Meydanı'na yapılan ikram çeşmesinden kışın çorba akarken, yazın da şerbet akacak. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, vatandaşların kendi ikramlarının da çeşmeden akmasını istediği yönünde gelen taleplere olumlu cevap vererek, hayır yapmak isteyenlerin de ikramının bu çeşmeden akacağını söyledi. 

Elazığ Belediyesi tarafından İzzet Paşa Meydanı'na yaptırılan ikram çeşmesinden 1,5 aydır vatandaşlara her sabah 6 ile 8 arasında ücretsiz olarak çorba dağıtılıyor. Her sabah namazdan çıkanlar, iş ve okula gidenler sıcak çorba içme imkanı bulurken, yazın ise bu çeşmeden soğuk şerbetlerin akması planlanıyor.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da zaman zaman sabah namazı için geldiği İzzet Paşa Camisi'nden çıkışta, ikram çeşmesine uğrayarak çorbasını içiyor. Başkan Yanılmaz, ikram çeşmesinden akan ikramda vatandaşların da ortak olmak istediğini belirterek, "İkram yapmak isteyen vatandaşımızın ismi çeşme üzerinde yazacak ve o gün çorba ikramını o vatandaşımız yapmış olacak" dedi.

İKRAM ÇEŞMESİ 365 GÜN AKACAK

İkram çeşmesinden bir süredir sabah namazından sonra çorba ikramı yapıldığını belirten Başkan Yanılmaz, "Allah ömür verirse 365 gün bu ikramlar devam edecek. Sabah namazından çıkanlar, okula giden öğrencilerimiz, işçi kardeşlerimiz buraya uğruyorlar çorbalarını içerek işlerine gidiyorlar. Bu çeşmemizden akan çorba sembolik bir ikramdır bu. Bizim kültürümüz ikram kültürüdür, bu kültürümüzde vardır. Kültürümüzün ne olduğunu bilen bir milletiz. Yazında inşallah bu çorbanın aktığı musluklardan çok soğuk şerbetler akacak. Yazın sıcağında da hemşehrilerimiz şerbetle kendi içlerini soğutacaklar" diye konuştu.

İSTEYEN BU ÇEŞMEDEN İKRAM YAPACAK

İkram çeşmesinin üzerinde şuanda Elazığ Belediyesi yazdığını ifade eden Başkan Yanılmaz, "Önümüzdeki günlerden itibaren buradan her gün farklı bir isim yazacak. Hemşehrilerimizden bu ikramın sevabından bizde yararlanmak istiyoruz şeklinde yoğun bir talep geldi. Her gün buradaki çorbanın ücretini ödeyen hemşehrimizin ismini orada yazacağız. İkramın sahibi de o olacak. Bizde ikrama ortak olalım diyen hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 443
Bu Ay : 2987
Toplam : 2987

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom