Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve Türkiye genelinde Büyükşehir Belediyeleri’nin katıldığı “Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı” sona erdi.

Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı Sona Erdi Malatya Haber

2 gün süren Çalıştay’ın kapanışı, Dede Korkut Lokantasında verilen yemekli toplantıyla son buldu. Katılımcılar, toplantının sonunda trambüs araçlarıyla kısa bir Malatya turu yaptılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ile Çalıştay için Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin katıldığı yemekte katılımcılar adına bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hülya Atalay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na, Çalıştay’ın düzenlemesinden dolayı teşekkür etti.

FAYDALI BİR ÇALIŞTAY OLDU

Kent içi ulaşım sorunlarının kısa sürede çözülebilecek sorunlar olmadığını belirten Atalay, “Bu Çalıştay’a katılanların büyük bir bölümü aynı sorunlarla boğuşuyor. Bu Çalıştay’la birlikte herkes bir araya geldi. Sorunlar konuşuldu. Farklı çözüm önerileri gündeme geldi. Dolayısıyla da iletişimlerimiz güçlendi. Çözüm önerileri ile ilgili farklı çalışmalar yapacağız. Bu Çalıştay’ın mutlak suretle devamı olmalı. Herkes için çok faydalı bir Çalıştay oldu. Çalıştay’dan sonuç olarak çıkardığım en önemli nokta, bir takım mevzuat düzenlemelerine ihtiyacımız olduğudur. Ben de Antalya’ya döner dönmez böyle bir toplantının organizesi için çalışacağım” dedi.

ÇAKIR: HER KENTİN KENDİNE ÖZGÜ SORUNLARI VAR

Büyükşehir yasasının birçok alanda belediyelere önemli görevler yüklediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yasa’nın tek elden yönetim anlamında önemli avantajlar sağladığını da söyledi.

Her kentin kendine özgü sorunlarının olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Sizleri Malatya’da görmekten son derece mutluyuz. Ulaşım sorunlarının tartışıldığı bu Çalıştay yol gösterici olacak. Standardı olmayan bir şeyin, düzen haline getirilmesi, kural haline dönüştürülmesi gerçekten ciddi bir alt yapı ve çalışma istiyor. Belediyelerimizin bulmuş olduğu çözümlerden istifade edeceğiz. Ulaşımın istenilen standartlara getirilmesi bizleri biraz yoracak gibi. Kuralların, yönetmeliklerin oluşturulması ve bunun sağlıklı bir şekilde yapılandırılması gerekiyor. Çıkan önerileri değerlendireceğiz. Bu Çalıştay bir ilkti. Devamının olması gerekiyor. Burada iyi iletişimler kuruldu, sorunlar paylaşıldı, çözüm yolları arandı. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 281
Bu Ay : 7078
Toplam : 7078

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom