164 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Malatya genelinde 164 bin öğrenci bugün karnelerini alarak 15 günlük yarı yıl tatiline girdi. Resmi karne dağıtım töreninin yapıldığı Barguzu İlkokulu’nda Vali Süleyman Kamçı’da öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

164 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı Malatya Eğitim

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı yarı yıl tatili bugün karne dağıtımı ile başladı. Malatya’da 12 bin 200 öğretmen ve 164 bin öğrenci 15 günlük tatile girerken resmi karne dağıtım töreni ise Barguzu İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
Buradaki törene Vali Süleyman Kamçı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Milletvekili Cemal Akın, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı, “Bugün değerli milletvekilimiz de bu okulun yıllar önce bir öğrencisiydi. Bu sıralardan geçti. Milletvekilimiz de, Milli Eğitimimiz ve kaymakamımızla buradayız” diyerek 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı Sömestr tatilinin bugün başlangıcı olduğunu söyledi. Tatile giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Kamçı, “Buradan tüm ailelere seslenmek istiyorum, çocuklarımızın notları kırık olabilir, kırık notlardan dolayı çocuklarına kızmasınlar. Hiçbir şekilde eğitim ve öğretimde notun her şey demek olmadığını bilmelerini istiyorum. Eğitim ve öğretim sadece notla ölçülen bir olgu olmamalı. Tüm okullardaki öğretmenlerimize çocuklarımıza yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın da "Bugün geleceğin Türkiye’sini kuracak olan yavrularımızla birlikteyiz" diyerek kendisinin de Barguzu İlkokulu’nun mezunlarından olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin hedeflerini işittikçe gelecekle alakalı ümitlerinin daha çok güçlendiğini belirten Akın, “Hem seçmiş oldukları meslekleri sorduğumuzda hem de yavrularımızdan birisi ‘ben prenses olacağım’ dedi. Ben öyle zannediyorum ki, biraz da siyaseten Türkiye’yi yönetmeye talipli bir yavrumuz. Velilerimize ben çok teşekkür ediyorum. Evlatlarımıza, yavrularımıza böyle güzel hedefler verdikleri için“ dedi.

Konuşmaların ardından ise Vali Kamçı ve diğer protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri verildi. Vali Kamçı, karne verdiği öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 77
Bu Ay : 2621
Toplam : 2621

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom