İlçelere Örnek Yatırım

Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler üreten Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsala yapacağı yatırım ve hizmetler için yeni tesisler kurmaya devam ediyor.

İlçelere Örnek Yatırım Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın ilçelerinde yol yapım, bakım ve onarım işlerinde kullanılmak üzere 10 değişik bölgeye taş ocağı, konkasör ve asfalt tesisleri kuracak.

Tesisler; Darende, Pütürge, Arapgir, Hekimhan, Kuluncak, Akçadağ, Doğanşehir ile Yazıhan’a kurulacak. Pütürge ile Arapgir ilçelerinin dağınık coğrafi yapısı nedeniyle bu ilçelere 2 tesis kurulacak.

Kurulacak olan tesisler ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçelere kurulacak olan bu tesislerin Türkiye’de örnek nitelikte olduğunu söyledi.

Yeşilyurt ve Arguvan’da Özel İdare döneminden kalan 2 tesis ile birlikte toplam tesis sayısının 12 olacağını belirten Başkan Çakır, “Tesislerimizin her birinde yıllık 380.000 ton (156.000 metreküp) kalker (taş) üretimi yapılacak. Üretilecek olan malzemeler ilçelerimizin alt yapı ile üst yapısının imarında kullanılacak. Bu tesisler ilçelerimizin ve kırsal mahallelerimize yapacağımız hizmetlerde altyapımızı güçlendirecek büyük adımlar olacak. Kırsalda yapacağımız yatırım maliyetlerinin azalması, buralarda daha çok hizmetler yapmamızı sağlayacak. Nakliye giderleri olmayacak ve Büyükşehir Belediyemiz milyonlarca lira tasarruf edecek. Bahar aylarında hizmete açmayı planladığımız bu tesislerle birlikte ilçelerimiz ve kırsal mahallelerimizin alt ve üst yapı sorunları da çözülmeye başlayacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 749
Bu Ay : 7546
Toplam : 7546

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom