AKP'de Devir Teslim Töreni Yapıldı

AK Parti Malatya İl Kongresi’nde başkanlığa seçilen Hakan Kahtalı, mazbatasını alarak görevi Bülent Tüfenkci’den devraldı.

AKP'de Devir Teslim Töreni Yapıldı Malatya Siyaset

 Malatya Adliyesi Seçim İşleri Kurulu’ndan mazbatasını alan Hakan Kahtalı, parti binasında düzenlenen devir-teslim töreni ile Avukat Bülent Tüfenkci’den görevi teslim aldı. Heyecanlı bir gün yaşadıklarını kaydeden Bülent Tüfenkci, “Hakan Başkanım 18 Ocak itibariyle delegelerimizin oylarıyla İl Başkanlığına seçildi. Bugün de Allah nasip etti ve adliyede hep beraber mazbatasını aldık. Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. Birlikte Malatya için beraber çalıştık, partimizin çeşitli kademelerinde AK Parti teşkilatıyla birlikte koşturduk, Malatya için birlikte ter döktük. Bugün de gönül rahatlığıyla kendisine İl Başkanlığını devrediyorum” dedi.

Yeni İl Başkanı Kahtalı’nın Malatya’yı destan yazan şehirler arasına tekrar sokacağını ifade eden Tüfenkci, “Biz bir önceki yönetim olarak hep beraber koştururduk. 2011 seçimlerini, 2014 Yerel Seçimleri’ni, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ni hep beraber yaşadık. Dolayısıyla başkanımın çok tecrübesi ve deneyimi var. İnşallah bu tecrübe ve deneyimini 7 Haziran seçiminde de kullanacak. AK Parti’nin Malatya’da yakalamış olduğu yüzde 71 oy oranını daha da arttırarak yeniden Malatya’yı destan yazan şehirlerarasına sokacak” dedi.

Görevi devralan Hakan Kahtalı ise Bülent Tüfekci’ye teşekkür ederek yeni ekiple birlikte çalışacaklarını söyledi. Yüzde 71 gibi yüksek bir oy oranı olan il başkanlığı görevini devraldıklarını belirten Kahtalı, “Bu bizim omuzlarımıza yüklenen ağır bir yüktür. İnşallah bütün teşkilatlarımızla birlikte, bütün yönetimlerimiz, hem kadın kollarımız, hem gençlik kollarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla beraber önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinde gayret gösterip bu çıtayı biraz daha yukarıya çıkarmak için çalışacağız. Buraya gelip bizleri onurlandıran bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Öncelikle İl Başkanımız Sayın Bülent Tüfekci’ye bundan sonraki siyasi hayatında başarılar diliyorum. Kısmet olursa inşallah başkanım aday adaylığını düşünüyor. Bu yolda Allah yolunu açık etsin, teşkilatımızın tamamı kendisine memnundur. Bütün teşkilatlarım adına Bülent Tüfekci’ye hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 340
Bu Ay : 4138
Toplam : 4138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom