Facebook'a Rakip Oldular

Malatya’da bir grup genç, kendi imkanları ile yayına sundukları ‘Simitsi.com’ adlı sosyal paylaşım sitesi ile dünya devi paylaşım sitelerine rakip oldu.

Facebook'a Rakip Oldular Malatya Haber

 Malatya’da 5 öğrenci, 9 aylık çalışma ve 4 aylık Ar-Ge sonrası yayına sundukları Türk yapımı sosyal paylaşım sitesi ile Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara meydan okuyor. Öğrencilerden Muhammed Metin Gönültaş Facebook ve Twitter’in Türkiye’de 7’den 77’ye herkes tarafından bilindiğini belirterek, “Zamanla ülkemizi onların elinden alacağız” dedi.

Ünlü sosyal paylaşım ağlarının sürekli mahkeme kararları ile kapanmasından sonra bu siteyi yapmaya başladıklarını belirten Gönültaş, “Yabancı elinde olan Facebook ve Twitter’e karşılık Türklerin elinde olan bir site yapmak istedik. Daha önce Türkiye’de böyle bir girişimde bulunuldu, ancak yapılan çalışmalar diğer sitelerin birer klonu olarak ortaya çıktığı için pek tutulmadı” ifadesini kullandı.

Daha öncede böyle bir çalışma yapmak istediklerini ancak başaralı olamadıklarını belirten Gönültaş, “Çünkü yeniydik. Şimdi ise tasarım ve dizayn olarak her şeyi kontrol edebilecek seviyedeyiz. Ve tekrardan böyle bir site yapma yoluna girdik. Ve tasarımı çok güzel, kullanımı çok kolay bir sosyal paylaşım siteye yaptık. Simitsi.com görünüm olarak Facebook’a benziyor, çalışma sistemi de twitter gibi.

Facebook ve twitterde olan her şey ‘simitsi’de var. Bazı içerik olarak da facebook’tan üstün. Mesela facebook’ta 2 mb boyutunda resim eklenirken, simitsi’de biz onu 10 mb’a yükselttik. Facebook’ta arkadaş ekleme 5 binle sınırlıyken, bizde sınırsız takip etme olayı var. Bu daha da gelişecek inşallah. İddialıyız. Tam olarak tanınmamız için 4 yıllık bir zaman dilimine ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Şu anda öyle bir kitleye sahip olacağımızı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’de de zamanla sitelerin oturacağını ifade eden Gönültaş, “Facebook’a göre gelişmiş bir site olduğu için Türkiye’de de tutulacağına inanıyoruz. Facebook ve Twitter ülkemizde 7’den 77’ye herkes tarafından bilinir ve zamanla ülkemizi onların elinden alacağız. Şu an Malatya, Zonguldak, İstanbul’da kullanıcılarımız var. İleride Türkiye’de ve uluslar arası piyasada olmayı hedefliyoruz” dedi

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 862
Bu Ay : 4660
Toplam : 4660

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom