Kayaduman Karikatürleri Kınadı

Malatya İmam Hatipliler Derneği Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırılarının bahane edilerek bazı karikatürlerin yayınlanmasını kınadı.

Kayaduman Karikatürleri Kınadı Malatya Haber

 Malatya İmam Hatipler Derneği Başkanı İbrahim Kayaduman ve dernek yöneticileri Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Kayaduman, yaptığı açıklamada, “Hz. Muhammed Mustafa Efendimizin karikatürlerini çizip birçok ülkede yayınlamak suretiyle dünya kamuoyunda bütün Müslümanları son derece rencide eden Charlie Hebdo'nun saldırgan, tahrik ve tahkir edici zihniyetini şiddetle telin ederek kınıyoruz. Yüce Allah Peygamberimiz hakkında; ‘Şüphesiz sen büyük bir ahlak üzerindesin’ Efendimiz de ‘Şüphesiz ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim’ buyurmuştur.

Biz Müslümanlar O'nu kendimize örnek ve rehber edinerek uğruna her şeyini feda edebilecek bir yapıya sahipken alabildiğine kışkırtıcı tutuma karşı metanetimizi koruyarak sabırlı davranıyorsak bu demek değildi ki sözüm ona basın özgürlüğü adı altında hakaret edebilecek. Doğrudur; kimse bizim Peygamberimize inanmak zorunda değildir amma Onu küçük düşürücü bir şekilde alay konusu etmeye, asla hiç kimsenin hakkı yoktur, olamaz da.

Mesela bizler peygamberler arasında hiçbir ayırım yapmadan tamamına iman edip saygı duyarız. Muhaliflerimizden de inanıp kabullenmeseler bile en azından saygı duymalarını beklemek en doğal hakkımızdır. Bu çirkin varlıkların! Efendimize ve İslam’a saldırmalarının sebebi hiç şüphesiz ki İslam in günümüzdeki bütün olumsuzluklara rağmen bütün Avrupa da hızlı bir şekilde yayılmasıdır. Biz ki, Efendimize anam-babam ve canım sana feda olsun diyen bir inanç ve gelenekten geliyoruz.

Bu hassasiyetimizi bütün dünya âlem böyle bilmelidir! Provokasyon olduğu aşikâr olan bu melun faaliyet sabrımız, son derece zorlasa da biz bu oyuna gelmeyeceğiz! Bu oyuna gelmeyeceğiz derken, gerektiğinde gerekeni yapmakta da imtina etmeyeceğiz. Ancak ümmetin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde, ümmetin selameti için sakin ve sabırlı davranmaktayız” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 212
Bu Ay : 6192
Toplam : 6192

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom