Malatya Örnek Olacak Bir Durumdadır

Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan Vali Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti.

Malatya Örnek Olacak Bir Durumdadır Malatya Haber

Patrik Vekili Ateşyan ile birlikte Malatya Hayder Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sarkis Çizmeci, Yönetim Kurulu Üyesi Kevork Özkaragöz ve Malatya Temsilcisi Serdar Boyacı da Vali Kamçı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Patrik Vekili Ateşyan, ”İbadethanelerimizde yapılan tadilatı dini lider olarak gelip yerinde görmek istedim. Bu vesile ile cemaatimizin üyeleri ile birlikte sizleri ziyaret edip hem Malatya’ya Vali olarak atanmanızdan dolayı sizleri tebrik etmek, hem de cemaatimize gösterdiğiniz ve göstereceğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür etmek istedim.

alatya’da onarıma alınacak iki kilisemiz var, umarım cemaatimiz zaman içerisinde de bu kiliselerden faydalanabilir. Burada 20 aileye yakın cemaatimiz bulunmakta ve bunlarda kardeşlik ve sevgi bağları içerisinde burada kalıcı olarak kalmaktadır. Sizlerden de Kiliselerimizin tadilatı konusunda destek ve yardımlarınızı beklemekteyiz” dedi.

Vali Kamçı da, “Burada sizleri cemaat üyeleri ile birlikte ağırlamaktan mutluyuz. Malatya’da 60 kişiye yakın ermeni vatandaşımız yaşıyor, tabi onlar bizim vatandaşımız. Hiçbir şekilde Malatya’da diğer vatandaşlardan ayrı bir konumda olmaları söz konusu değil, bu şekilde yaşamaya devam edecekler. Bizler Malatya Valiliği olarak Malatya Sivil Toplum Örgütleri ve de Yerel Yönetimler olarak sizlerin ibadethanelerine gerekli yardımı yapmaya devam edeceğiz. Elimizden geldiğince imkanlar ölçüsünde buna devam edeceğiz. Burada bir kardeşlik olgusu içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Malatya’mız o anlamda örnek olacak bir durumdadır diye düşünüyorum ve ziyaretinizden son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Patrik Vekili Ateşyan Vali Kamçı’ya Ermenistan’dan getirdiği el işi ağaç oyması bir hediye verirken Vali Kamçı’da kendisine Malatya Kayısısı ikram etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 18
Bu Ay : 4384
Toplam : 4384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom