418 Hat Vanası Aktif

MASKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre Malatya merkezde toplamda 418 hat vanası yükseltilerek aktif hale getirildi.

418 Hat Vanası Aktif Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ana arterler ile ara sokaklarda bulunan arızalı hat vanaları, yeni yapılan hat vanaları, içerisi toprakla dolmuş ve asfalt altında kalmış hat vanalarını tespit ederek aktif hale getiriyor. MASKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre Malatya merkezde toplamda 418 hat vanası yükseltilerek aktif hale getirildi. 

MASKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Çalışmalarımızı dört ana başlık altında yürütüyoruz. Şu ana kadar toprak altında kaybolmuş 218 vana, işlevini yerine getiremeyen (Su kaybına neden olan, çevreye rahatsızlık veren, sızıntı yapan) 142 vana, ihtiyaç hasıl olması nedeniyle yeni yapılan 12 vana, boruların içerisi zamanla toprakla dolmuş ve asfalt altında kalmış 46 hat vanası detektörle tespit edilerek aktif hale getirildi.

Hat vanaları onarılmadan önce arızaya müdahale edilirken bir kaç mahallenin suyunun kesilmesine, dökülen asfaltın büyük ölçüde tahrip olmasına, aynı zamanda iş gücü ve zaman kaybına neden oluyordu. Hat vanalarının yükseltilmesi çalışmasının ardından arıza olması durumunda çok dar bir alan arıza giderilinceye kadar etkilenecek. Şu ana kadar Malatya merkezde toplamda 418 hat vanası yükseltildi ve aktif hale getirildi. Bulunan ve yükseltilen hat vanaları kayıt altına alınarak MASKİ arıza ekibine gönderildi. Malatya genelinde tüm hat vanalarının yükseltilmesi ve aktif hale getirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor”denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 7
Bu Ay : 1589
Toplam : 1589

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom