Malatya EMİTT Fuarına Hazır

Malatya’nın turizm alt yapısı ve zenginlikleri 19. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılacak.

Malatya EMİTT Fuarına Hazır Malatya Haber

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Büyükşehir Kültür A.Ş, ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliği ve desteği 19. EMİTT Fuarında Malatya standı açıldı.

İstanbul TÜYAP Fuar alanındaki 12. Salonda açılan Malatya Standı hakkında bilgi veren Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay, “Stant hazırlıklarımız tamamlandı. Türkiye’nin en büyük turizm fuarlarından birisinde Malatya’yı hep birlikte el ele vererek tanıtmaya çalışacağız. Emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı, Kültür A.Ş., Esenlik Şirketi önemli destekler verdiler.

Pütürge Belediyemiz önemli destekler verdi. Darende ve Arapgir Belediyelerimizde önemli katkılar sundular. Malatya’daki otel işletmelerimizde katkı sundular. Malatya’yı en iyi şekilde dünyaya tanıtmaya çalışacağız. Yaklaşık 70 ülkeden katılım var ve yaklaşık 700 iştirakçi bulunuyor. Bizde Malatya olarak ilimizi en iyi şekilde tanıtacağız” diye konuştu.

MALATYA ÖZEL ETKİNLİĞİ

Özbay, “24 Ocak Cumartesi günü saat 12.00 ile 14.00 arasında TÜYAP Fuar alanında özel bir Malatya günü düzenleyeceğiz. İstanbul’daki tüm vakıf ve derneklerimizi davet ettik. Bu etkinliğimizde yaklaşık bin 500 kişilik tereyağlı kayısı tatlısı ile yine tereyağlı, kayısılı, kayısı çekirdekli pirinç pilavı ikramız olacaktır. İstanbul’daki işadamlarımızı, Malatya kurumlarının hepsini etkinliğimize bekliyoruz. Malatya iş dünyasını ilimizin turizmi için bekliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde tanıtım etkinliğimizi en iyi şekilde sonuçlandıracağız” dedi. 

Kültür ve Turizm İl Müdürü Özbay, standın açılmasından dolayı önemli katkılar sunan Fırat Kalkınma Ajansı'na özel olarak teşekkür ettiklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 26
Bugün : 836
Bu Ay : 5726
Toplam : 5726

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom