'Hedeflerimizi Tutturduk'

18 Ocak’ta yapılan AK Parti 5. Olağan İl Kongresinde görevi Hakan Kahtalı’ya devreden Av. Bülent Tüfenkci, görev süresi boyunca tüm seçimlerde hedeflerine ulaştıklarına vurgu yaptı.

'Hedeflerimizi Tutturduk' Malatya Siyaset

 Katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bülent Tüfenkci, 4 yılı aşkın bir süredir AK Parti Malatya İl Başkanlığı görevini üstlendiğini ve bu görevi geçtiğimiz Pazar günü Hakan Kahtalı’ya devrettiğini söyledi. AK Parti’nin Malatya’da hep yükselişte olduğunu ifade eden ve son dört yılın en parlak yılı olduğunu belirten Tüfenkci, Malatya kamuoyuna ve teşkilata teşekkür etti. Tüfenkci, artık geri dönüşün olmadığını, AK Parti’nin kaderi ile milletin kaderinin bir olduğunun altını çizdi.

‘’DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA KONGRE’’

AK Parti kongrelerinin her zaman demokrasi şöleni havasında geçtiğini ifade eden Tüfenkci, “18 Ocak’ta, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın, Grup Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın’ın, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’ın, Koordinatör Vekilimiz ve Bilecik Milletvekilimiz Sayın Fahrettin Boyraz’ın, tüm milletvekillerimizin, Belediye Başkanlarımızın ve AK Parti’ye gönül vermiş hemşerilerimizin katılımı ile yaptığımız 5. Olağan İl Kongremiz tam bir demokrasi şöleniydi. O salonda toplumumuzun her kesiminden, her renginden katılımcı vardı. Bu birliği, beraberliği sağlayan faktörümüz ise ortak akıldır” diye konuştu.

AK Parti’nin kuruluşunda olduğu gibi bugün de istişareyi temel önceliklerinden yaptığı için her etkinliği örnek olduğunu vurgulayan Tüfenkci, “Toplumumuzun her ferdi kendini AK Parti’de görebildiği için AK Parti ile gönül birliği yapabiliyor” dedi.

Son olarak yaptıkları kongrelerinde de bunun rahatlıkla görülebileceğini belirten Tüfenkci, “Adayımızı belirleme sürecinde tüm teşkilatımızın ve STK’ların tek tek görüşü alınmasında olduğu gibi kongremizde oluşturduğumuz yönetimimizde de istişareyi ve ortak aklı en güzel şekilde işlettik. Bu AK Parti’nin kurumsal kimliğine ve imajına sunduğu katkıyla beraber yeni seçilen İl Başkanımız Hakan Kahtalı kardeşimizin de güçlü olmasına etki edecektir’’ dedi.

“AK PARTİ’NİN KADERİ MİLLETİN KADERİ BİR’’

Tüfenkci, “Haziran 2013’ten bugüne yaşananlar değerlendirildiğinde AK Parti ile milletin kaderinin bir olduğu görülüyor” dedi.

Gezi olayları ile başlayan ve akabinde 17-25 Aralık süreci ile yaşananların geniş çerçevede değerlendirdiğinde hedefin sadece AK Parti olmadığının çok rahatlıkla görüldüğünü ifade eden Tüfenkci, “AK Parti'nin düşmanları, muhalifleri Türkiye'nin düşmanlarıdır. Türkiye'nin itibarına ve gelişmesine karşı çıkanlar, arka arkaya yapılan seçimleri fırsat bilip, 30 Mart'tan itibaren yavaş yavaş AK Parti'yi zayıflatmak için çeşitli hamlelerin içerisine girdiler. Ama milletimiz buna cevabını verdi. 30 Mart'ta verdi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde verdi. Şimdi 7 Haziran 2015 bunların nihai olarak ümit bağladıkları, bel bağladıkları son seçim. Bu seçimde de milletimiz, şu ana kadar diğer seçimlerde verdiği cevabı anlayamayanlara daha anlaşılır cevabı verecek” şeklinde konuştu.

‘’YENİ TÜRKİYE, YENİ ANAYASA’’

Tüfenkci, Türkiye’nin yeni bir anayasaya acilen ihtiyaç duyduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“AK Parti’nin Türkiye’ye ve milletimize sunduğu vizyonu mevcut anayasa kaldırmıyor. Türkiye darbe yasasını taşıyamıyor. Bu anayasanın değişmesi gerekir. Bakın anayasa değişsin diye biz AK Parti olarak ciddi gayret ettik. 2011 seçimlerinden sonra komisyonlarda her parti gücü oranında temsil edilirken biz buna bakmadık yeter ki yeni bir anayasa yapalım dedik. Ancak muhalefet partileri bu konuda AK Parti’ye destek vermedi. Şimdi bizim hedefimiz muhalefetin bu siyasi entrikaları bir tarafa iterek sadece milletimizle beraber yeni bir anayasa yapmak istiyoruz. 7 Haziran seçimleri de AK Parti’nin tek başına yeni anayasayı yapacak çoğunluğu alması noktasında hayati önem taşıyor. Bu bakımdan 2015 seçim kampanyamızda milletimizin karşısına Yeni Türkiye, Yeni Anayasa taslağı ile çıkacağız’’

‘’AK PARTİ’DE VEDA YOK’’

AK Parti ailesinde veda etmek veya görevi bırakmak gibi bir kavramın olmadığına dikkat çeken Tüfenkci, “AK Parti ailesine katılmış, bu çatı altında emek vermiş samimi, millet ve ülke sevgisini gönülden yaşayan kimsenin AK Parti’ye veda etmesi olmaz. Çünkü bu davaya inanmış, inançlı insanlar herhangi bir koltukta bulunmadan da bu yola hizmet eder. Bizim siyasi duruşumuz her türlü konumdan, statüden önce AK Parti davasına, dolayısıyla millete hizmet davasında yer almak var. Bugün bizler AK Parti İl Başkanlığı görevini bırakmış olsak ta AK Parti’ye hizmet görevimizi hiçbir zaman bırakmayacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom