Mahalleli Metruk Evlerden Şikayetçi

Malatya’da bir mahallede bulunan 3 metruk ev mahalleliyi tedirgin ediyor. Harabeye dönen evlerde sürekli alkol alındığını belirten vatandaşlar, yetkililerin metruk evlerin yıkılması konusunda duyarsız olduğunu söylediler.

Mahalleli Metruk Evlerden Şikayetçi Malatya Haber

Yeşilyurt İlçesine bağlı Zaviye Mahallesi Nazlı 1. Sokak’ta bulunan 3 metruk evin yıkılmaması mahallelinin tepkisine neden oluyor. Geçtiğimiz yıllarda aynı bölgede metruk bir evde küçük bir çocuğun tecavüze uğrayarak öldürülmesi ile bu durumdan iyiye tedirgin olan vatandaşların evlerin yıkılması için Valilik ve Belediyeye dilekçe verdikleri belirtildi.
Evlerin önünde toplanarak açıklama yapan mahalle halkı, yetkililere dilekçe ile başvurmalarına rağmen henüz bir girişimin olmadığını belirterek bu soruna çözüm bulunmasını istediler.

Her akşam metruk evlere gelen gençlerin burada alkol ve bazen de uyuşturucu aldığını savunan mahalle halkı, karanlık çökünce öğrencilerin ve ailelerinin bu bölgeden geçmeye korktuklarını söylediler. Uzun zaman önce aynı bölgede yaşanan acı olayın bir daha tekrarlanmaması adına bu metruk evlerin biran önce yıkılması gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin sorunlarına çözüm bulmaması durumunda mahalle halkı olarak başlarının çaresine bakacaklarını dile getirdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 328
Bu Ay : 3772
Toplam : 3772

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom