Toplu Taşımın Geleceği Tartışılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki Toplu Taşıma Hizmetleri’nde yaşanan sorunların çözümü için Türkiye genelindeki Büyükşehir Belediyeleri’nin de katılacağı “D4 Dönüşüm Çalıştay’ı” düzenliyor.

Toplu Taşımın Geleceği Tartışılacak Türkiye-Dünya

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir statüsü ile birlikte Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik Bakanlığı’ndan Büyükşehir Belediyelerine devredilen ilçelerdeki toplu ulaşım düzenleme yetkisi ile ilgili önemli bir çalışmaya imza atıyor. İl sınırlarıyla birlikte büyükşehir statüsünün ardından, Büyükşehirlerde karmaşaya neden olan D4 Toplu Taşıma sistemi, Türkiye genelindeki birçok Büyükşehir Belediyesi’nin katılımıyla Malatya’da masaya yatırılıyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonu ile Malatya’da “Toplu Taşımın Geleceği” konulu ‘Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı’ düzenlenecek.

30 Büyükşehir Belediyesi katılacak

22-23 Ocak tarihleri arasında Ramada Altın Kayısı Otel’de düzenlenecek olan Çalıştay’a Türkiye genelindeki Büyükşehir Belediye yetkilileri katılacak.

22 Ocak Perşembe günü başlayıp, 23 Ocak Cuma günü sona erecek olan Çalıştay’da, ‘Büyükşehir Belediyelerinin Toplu Taşım Araçlarının Dönüşüm Projesi’, ‘D4 Yetki Belgelerinin İl Sınırı İçerisinde Büyükşehir Belediyelerine Devri ve Yüklediği Sorumluluklar’ konulu iki Panel düzenlenecek. Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı, MOTAŞ Genel Müdürü ile birçok Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Dairesi yetkililerinin konuşmacı olarak katılacağı bu panellerde çıkan sonuç, tavsiye niteliğinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile tüm Büyükşehir Belediyeleri’ne gönderilecek.

Trambus ve Battalgazi gezisi

Trambus Tanıtım sunumunun da yapılacağı Çalıştay’da ayrıca, Çalışma Grupları oluşturulacak. 2 gün devam edecek olan Grup çalışmalarının ardından, Çalıştay’a katılan konuk ekiplere, Trambus ile ilgili teknik gezi ve Battalgazi gezisi organize edilecek.

Daha önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yetkisinde olan, İlçe, Belde ve Köylerin toplu taşıma iş ve işlemleri, Büyükşehir Yasası ile beraber Büyükşehir Belediyeleri’ne devredilmişti.

22-23 Ocak tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek olan “Toplu Taşımın Geleceği” konulu ‘Büyükşehirlerde D4 Dönüşüm Çalıştayı’nda mevcut sorunların tartışılacağı, yapılması gereken düzenlemelerin ortaya konulacağı ve sonuç bildirgesinin tavsiye kararı olarak Bakanlık ile tüm Büyükşehir Belediyeleri’ne gönderileceği kaydedildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 92
Bu Ay : 2576
Toplam : 2576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom