Dr. Celal Alandağ Başhekimliğe Atandı

Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğine aynı kurumda 10 aydır İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Dr. Celal Alandağ atandı.

Dr. Celal Alandağ Başhekimliğe Atandı Malatya İlçe

Eski Başhekim Dr. Erhan Berk’in, Malatya Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanmasından sonra boşalan koltuğa, Uzman Dr. Celal Alandağ getirildi. Çalıştığı kurumda Başhekimliğe atanmasından dolayı mutlu olduğunu ve sorumluluğunun büyük olduğunu belirten Alandağ, “Bir başka yerde bu göreve getirilseydim bu kadar sorumluluk hissetmezdim. Hulusi Efendi’nin insana ve sağlığa verdiği değerin en güzel yansıması olan bu eser, herkesin göz bebeği durumunda. Bu nadide kurumun, hak ettiği hizmet kalitesinde işlemesi öncelikle Hulusi Efendi’ye minnet borcumuz. Hastaların memnuniyetini ön planda tutmak, yüksek kalitede hizmet vermek ve çok özel olan bu hastaneyi daha ileriye taşımak, zor fakat eşsiz bir sorumluluk olacak” dedi.

"DEVLET HASTANELERİNDE EŞİ YOK"

Doktor Celal Alandağ, 2006 yılında Hulusi Efendi Vakfı tarafından yaptırılan ve hayırseverlerin de katkılarıyla, tefriş ve tıbbi cihazları ile iç donanımı tamamlanarak, Sağlık Bakanlığı’na devredilen Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi’nin, binlerce hastanın tedavi gördüğü önemli bir merkez olduğunu söyledi.

Dr. Alandağ, “Hastanemiz, konumu, tıbbi ve teknik cihazlarının yanı sıra, uzman sayısı, fiziki yapısı, personeli ve sunduğu sağlık hizmetleriyle, Darende ve mahallelerinin yanında çevre ilçelerin de ihtiyacını karşılayacak kapasitededir. Tek kişilik hasta odaları ve yüksek teknoloji tıbbi cihazlara sahip alt yapısıyla, Devlet Hastaneleri içerisinde bir eşi daha bulunmayan hastanemiz, Üniversite Hastaneleri standartlarındadır. Gerek tedavi için gelen hastalarımız, gerek personelimizle herkesin memnun olduğu bir kurum anlayışını sürdürmeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

"MAKET ZANNETTİM"

Bir ilçede böyle bir hastanenin olmasını “mucize” olarak dile getiren Alandağ, hastanenin resmini ilk gördüğünde maket zannettiğini söyledi. Hastanenin gerçek olduğunu öğrendiğinde yaşadığı sevinci ve şaşkınlığını gizleyemediğini belirten Alandağ, “On bin nüfuslu bir ilçenin bu donanımda bir hastaneye sahip olması gerçekten bir mucize. Ankara’nın en büyük hastanesi Hacettepe de bile, bu donanım ve konforda hizmet veremediğini biliyoruz” dedi.

UZMAN DR. CELAL ALANDAĞ’IN ÖZGEÇMİŞİ

Celal Alandağ, 1984 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yozgat'ta tamamladı. Ankara Üniversite Tıp Fakültesinden 2009 yılında mezun oldu. İlk görev yeri olarak Bitlis-Tatvan’a atandı. Daha sonra aynı yıl içerisinde Elazığ Fırat Üniversite Hastanesi İç Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. Evli ve 1 çocuk babası olan Alandağ, 2014 yılında atandığı Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi’ne görevine devam ediyor

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom