Hrant Memleketinde Anıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink ölümünün 8. yılında memleketi Malatya'da anıldı. Barışa sıkılan kurşunun arka planı halen aydınlanmadı. Bugün bir tutuklama daha geldi.

Hrant Memleketinde Anıldı Türkiye-Dünya

Malatya Kız Meslek Lisesi önünde toplanan Eğitim Sen üyeleri, Emekçiler Platformu üyeleri ve bazı dernek üyeleri, Hrant Dink’in ölümünün 8. yıldönümü nedeniyle doğduğu mahalleye yürüyüş düzenledi. Sloganlarla sokakta yürüyen guruba çok sayıda polis eşlik etti.

Yürüyüşlerine devam eden grup daha sonra Taşhoron Kilisesi önünde mumlar yakarak karanfil bıraktı. Hrant Dink’i anan grup daha sonra sessizce dağıldı.

ÖLDÜRÜLDÜĞÜ GÜN  TUTUTKLANDILAR

 Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerine yönelik yürütülen soruşturmada Emniyet Müdürü Ercan Demir tutuklandı. 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde amirlik yapan eski Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, 12 Ocak Pazartesi tarihinde şüpheli sıfatıyla soruşturma savcısı Gökalp Kökçü’ ye ifade vermişti. Demir tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş, çıkarıldığı mahkemece hakkında yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı.

SAVCI, DEMİR’İN SERBEST BIRAKILMASINA İTİRAZ ETTİ

Soruşturmayı yürüten savcı Gökalp Kökçü, Demir’in serbest bırakılmasına itiraz etmişti. Savcının itirazını değerlendiren Nöbetçi 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği kararını yerinde bularak reddedip, itirazı bir üst mahkemeye gönderdi. Savcının itirazını değerlendiren İstanbul Nöbetçi 4’üncü Sulh Ceza Hakimi Recep Uyanık, Demir hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Bugün öğle saatlerinde Ankara'da savcılığa giderek teslim olan Demir, daha sonra uçakla İstanbul’a getirilerek, İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Burada Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Demir “ihmali davranışla ölüme sebebiyet verme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CİZRE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNDEN ALINDI

Ankara'da Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı'nda görev yaparken, 30 Aralık'ta Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Ercan Demir, 9 Ocak'ta izne ayrılarak, ifade için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi. Daha sonra Ankara’ ya giden Demir, hakkında yakalama kararı çıkarıldığı gün Cizre Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak tekrar Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı'ndaki şube müdürlüğü görevine getirildi.

‘DİNK’ SORUŞTURMASINDA TUTUKLANAN 3’ÜNCÜ İSİM OLDU

Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerine yönelik yürütülen soruşturmada dönemin Trabzon Emniyet Müdürlüğü Amiri Özkan Mumcu ile polis memuru Muhittin Zenit tutuklanmıştı. Mumcu ve Zenit, soruşturma kapsamında tutuklanan ilk kamu görevlileri olmuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 918
Bu Ay : 3402
Toplam : 3402

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom