Bu İşleri istişare Yoluyla Yapıyoruz

Türk Eğitim-Sen Şubesi tarafından, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine baskı yapıldığı iddiasına cevap veren Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Sendikalar söylerler, ama biz iş yapıyoruz” dedi.

Bu İşleri istişare Yoluyla Yapıyoruz Malatya Eğitim

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetici ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki ilişkiyi belirlediğini ifade eden İl Müdürü Ali Tatlı, “Müdür yardımcılığı atamasının nasıl yapılacağının esasları görevlendirme yönetmeliğimizde yazıyor” dedi.
Müdür yardımcılarının teklifini İl Milli Eğitim Müdürü'nün yaptığını da kaydeden Tatlı, “Okul müdürlüklerince düzenlenir, teklif İl Milli Eğitim Müdürünündür ve Vali Bey’in onaylamasıyla makam onaylaması yapılır. Biz Büyükşehir İl Müdürlüğü olarak bu işi ilçelerimizde istişare yoluyla belirlenmesini istiyoruz. İlçe il müdürlüklerimiz bize teklif olarak getirecek, biz de teklif olarak Valiliğe sunacağız. Burada bizim görevimiz teklifi makama iletmektir. Ama benim önüme gelen her teklifi makama götürme gibi herhangi bir sorumluluğum yok.

Mevzuat böyle bir zorunluluk yüklemiyor. Teklif edilenler arasından düşünülenlerden en iyisi neyse onu bulacağız. Bizim bu çalışma da ziyade ilçe müdürlüklerimizle okul müdürlüklerimiz arasındaki iş birliğiyle yapılır ve yapılan iş birliğiyle yürür” şeklinde konuştu.

İl Müdürü Tatlı ayrıca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada UNESCO tarafından prefabrik yapının kendilerinin kullanacağını belirtmişti. Tatlı bu konuya da açıklık getirerek “Orada ki ‘biz’den kastımız o yapıyı devlet olarak biz kullanıyoruz ve bu yapıyı Suriyeli çocuklarımızın eğitiminde kullanacağız. Ama şu an için kamp dışında herhangi bir eğitim faaliyeti yürütmediğimiz için o yapı şu anda duruyor ve teslim almadık. Bu okul zorunlu olarak kamp dışında kalan Suriyeli çocuklarımızın eğitimde kullanacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 617
Bu Ay : 3101
Toplam : 3101

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom