Büyükşehir 6 Bin Km Yol Açtı

Geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günü yağan yoğun kar yağışının ardından Malatya genelinde 6 bin kilometrenin üzerinde yol ulaşıma kapanırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kapanan yolların tamamına yakını tekrar ulaşıma açıldı.

Büyükşehir 6 Bin Km Yol Açtı Malatya Haber

 Malatya merkez ve kırsalında yapılan karla mücadele çalışmaları ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, yapılan başarılı çalışmalar sayesinde ulaşım noktasında önemli bir sıkıntının yaşanmadığı bildirildi.

MERKEZDE KÜREME VE TUZLAMA ÇALIŞMASI

Kar yağışı ile birlikte merkez ana arterlerin tamamında kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, ara sokakların ve kaldırımların temizlenmesinde de merkez ilçe belediyelerine destek verdi.

6 BİN KM YOL AÇILDI

Merkezde kar küreme ve temizleme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, kırsalda da yoğun bir çalışma sergiledi. Son yağan karda Malatya kırsalında kar ve tipi nedeniyle toplam 470 mahallenin 6 bin 65 km uzunluğundaki yolu kapandı. Yapılan zamanlı ve etkin çalışmalar sonucunda 3 gün içerisinde 457 mahallenin 5 bin 900 km’lik yolu ulaşıma açıldı. Oluşan tipi nedeniyle açılan bazı mahalle yolları tekrar kapanırken, 19 Ocak Pazartesi günü sabah itibariyle kapalı olan 159 km uzunluğundaki 13 mahallenin yol açma çalışması ise yoğun bir şekilde devam ediyor.

KIRSALA 7 EKİP TAKVİYESİ

Malatya genelinde karla mücadele için 75 ekip, 220 araç ve 791 personel görevlendiren Büyükşehir Belediyesi, kırsala 7 ekip, 15 araç ve 79 personel daha takviye yaptı. Yapılan takviyelerle toplamda 82 ekip, 235 araç ve 870 personel görev yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı AYKOME bünyesinde yürütülen karla mücadele çalışmalarına, MASKİ ve Park Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

AÇILAN YOLLAR TİPİ NEDENİYLE TEKRAR KAPANIYOR

Malatya genelinde yolu kapanan 470 mahalleden 457’sinin yolu ulaşıma açılırken, sadece 13 mahallenin yolu tipiden dolayı kapalı bulunuyor. Kapalı olan 13 mahallenin 1’i Akçadağ, 9’u Darende’de ulaşıma açılmasına rağmen tipiden dolayı tekrar kapanırken, bunlarla birlikte Pütürge’de kapalı olan 3 mahalle yolunun açılma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Kapalı olan 13 mahallenin toplam yol uzunluğu ise 159 km.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 85
Bu Ay : 3529
Toplam : 3529

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom