MTSO Meclis Başkanı Payza'dan Kınama

Malatya Ticaret ve Sanayi Meclis Başkanı Sami Payza, Cumhuriyet Gazetesi’nin geçtiğimiz hafta, Fransa’da yayın yapan ve İslam dinine hakaret eden mizah dergisinden alıntı yaparak karikatür yayınlanmasını ahlak dışı bir yaklaşım olarak değerlendirdi.

MTSO Meclis Başkanı Payza'dan Kınama Malatya Haber

Payzaz yaptığı yazılı açıklamada, Fransa’da yayın yapan bir derginin çalışanlarına yapılan saldırıyı onaylamadıklarını ancak orada yapılan katliamı İslam dini ile bağdaştırmak isteyenlerin olduğunu söyleyerek, “Bilmelidirler ki, İslam dini her zaman yaşatan bir din olmuştur. Ancak, Fransa’da yayın yapan ve son yayını ile mensubu olduğumuz Yüce dinimizin Peygamberi olan Hazreti Muhammed (.S.A.V.)’a yönelik aşağılayıcı çizimler yaparak ‘ifade özgürlüğü’ maskesi ile hakaret eden Charlie Hebdo Dergisi’ne sözde destek vermek isteyen Cumhuriyet Gazetesi’nin bu dergiden alıntılar yaparak gazetesinde yayınlaması tahammül sınırlarını zorlayan ve haddi aşan bir davranış olmuştur” dedi.

Payza açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tamamen art niyetli bir davranış olan ve ‘basın özgürlüğü’ maskesi altında İslam dinine hakaret içeren yayınları sayfalarına taşıyan Cumhuriyet Gazetesi, geçmişte olduğu gibi bugün de tek gayesi olan ‘İslam Düşmanlığını’ kendince perçinleyerek hakaret ve saldırılarına bir yenisini katmıştır.

Basın özgürlüğü hiçbir kimsenin inancını rencide edecek, hakarete uğratacak bir tavır içerisinde olmaz ve olmamalıdır. Adına ‘Özgürlük’ diyerek insanların inancına, kültürüne yönelik saldırı kimden gelirse gelsin en büyük hakarettir. İslam dinini son yıllarda kasıtlı olarak ‘terör’ ile birleştirmeye çalışarak yeni bir islamifobi oluşturmaya çalışanların adeta taşeronluğuna soyunan Cumhuriyet Gazetesi, yüzde 95’i Müslüman olan Türkiye halkından derhal özür dilemeli ve aştığı hadden dolayı hukuk önünde hesap vermelidir.

Cumhuriyet gazetesinin yapmış olduğu tam bir provokasyondur. Bu şekilde Müslümanlara, Hz. Peygamber üzerinden inançlarımıza hakaret eden bir mizah dergisini destekler mahiyette yayın yapması toplumumuzu derinden zedelemiştir. Yapılan bu saldırı kesinlikle ‘Basın özgürlüğü’ değil, alenen hakarettir. Bugüne kadar her fırsatta inancımıza saldıran, inançlı insanlara düşman olduğunu açıkça birçok yayınında ifşa eden Cumhuriyet Gazetesi’ni bu tavrından dolayı bir kez daha kamuoyu önünde kınıyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 360
Bu Ay : 3804
Toplam : 3804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom