Proje Yazma Eğitimi Verildi

İnönü Üniversitesinde doktora yapan fen, mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanlarındaki lisansüstü öğrencilere proje yazma eğitimi verildi.

Proje Yazma Eğitimi Verildi Malatya Eğitim

Eğitimin, TÜBİTAK 1000 kodlu ve Üniversitelerin ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) Tarafından Desteklenen Programlara Yönelik Proje Üretme Kapasitesinin Artırılması programı çerçevesinde yapıldığı açıklandı.
Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe 100 doktora öğrencisi katıldı. TÜBİTAK-ARDEB 1000 Proje Yürütücüsü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Özdemir, TÜBİTAK 1000 kodlu 'Üniversitelerin ARDEB Tarafından Desteklenen Programlara Yöneq1lik Proje Üretme Kapasitesinin Artırılması' başlıklı çağrısı kapsamında 30 üniversitenin davet edildiğini ve bu kapsamda başvuran 24 üniversiteden sadece 8’inin projesinin kabul edildiğini belirtti.

'Proje Kapasitesinin Artırılması' başlıklı proje de İnönü Üniversitesi ile Ankara, Atatürk, Cumhuriyet, Karadeniz Teknik, Marmara, Mersin ve Trakya Üniversitelerin yer aldığını dile getiren Özdemir, “Üniversitemizin de yer aldığı bu proje kapsamında Doktora Öğrencilerine Yönelik Proje Yazma Eğitimi de planlanmıştır. TÜBİTAK, yeterliliğini tamamlamış doktora öğrencilerinin de yürütücü olarak proje sunabilmelerine imkân sağlamaktadır. Bu yüzden doktora öğrencilerimizin proje yazma becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Eğitim sonunda öğrencilerimiz fikirlerini projeye dönüştürebilecek ve farkındalık yaratabileceklerdir." şeklinde konuştu.

İki gün süren etkinlikte; doktora öğrencilerine yönelik olan TÜBİTAK programı taıtıldıktan sonra proje yazma konusunda gerekli teorik bilgiler verilirken daha sonra oluşturulan gruplarla proje yazımına geçildi. Etkinliğe katılan öğrenciler, proje yazma eğitimi etkinliğinin kendileri açısından çok verimli geçtiğini ifade ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 71
Bu Ay : 4437
Toplam : 4437

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom