Merkel; Müslümanlar Dışlanmamalı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Paris’te öldürülen 17 kişi için saygı duruşu yapıldı.

Merkel; Müslümanlar Dışlanmamalı Dünya

 Almanya Başbakanı Merkel, “Müslümanlar dışlanmamalı ve zanlı olarak görülmemeli” dedi. 
Almanya’nın başkenti Berlin’de Paris’te öldürülen 17 kişi için saygı duruşu yapıldı. Almanya Meclis Başkanı Norbert Lammert Fransız devrimlerinin özgürlük, eşitlik ve kardeşlik gerçeklerinden oluştuğunu belirterek, “Fransa’daki saldırılar bize gözdağı vermeye çalışılmıştır. Bu ilkelerden taviz vermeyeceğiz. Bizim karşı olduğumuz İslamiyet değildir. Biz radikalizme karşıyız. Paris saldırısı basın özgürlüğüne ve soruşturmasına dönük yapılmıştır” dedi. 

Ayrımcı ve dışlayıcı tavırların Almanya'da yeri olmadığına dikkat çeken Merkel ise, "Paris saldırısı bizi bölemeyecek" ifadesini kullandı. Müslümanlara destek sözünü yineleyen Merkel, "Alman devleti her türlü inancın korunmasını sağlayacak, ibadet özgürlüğünü güvence altına alacaktır" diye konuştu.

Almanya Başbakanı Merkel, federal hükümetin her türlü aşırılık ve nefret söylemiyle mücadelesini yoğunlaşarak sürdüreceğini de vurguladı. İslam dininin Almanya'ya ait olduğu görüşünü tekrarlayan Merkel, "Teröristlerin eyleminin dinle ilgisi yok. Bu tür eylemler dine küfürden başka bir şey değil" ifadelerini kullandı. Merkel, Yahudi karşıtlığıyla mücadeleyi hem devlet hem de vatandaşlar nezdinde bir görev olarak niteledi. Başbakan Angela Merkel, Almanya’daki Müslümanların dışlanmamasına ve zanlı olarak görülmemesi çağrısında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 635
Bu Ay : 4079
Toplam : 4079

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom