Paris'ten İslamı Vurdular

Malatya Birlik Vakfı Başkanı Sadi Ergül, "Fransa’nın Filistin’i tanımaya yönelik adımlar atmasından sonra, İslam dünyasının hiçbir zaman desteklemediği katliamın gerçekleştirilmesi oldukça düşündürücü ve kaygı vericidir." dedi.

Paris'ten İslamı Vurdular Türkiye-Dünya

Malatya Birlik Vakfı başkanı Sadi Ergül, Pariste yaşanan ve sonrası kirli bir senaryonun oynandığına dikkat çekerek basın bildisisi yayınladı.

"Paris’te akıtılan kan ve gözyaşı İslam ve Müslümanlar üzerinde kurgulanan kirli bir oyunun başlangıcı mı oluyor, 11 Eylül gibi. Müslümanlar açısından en değerli varlığımız olan Hz. Muhammed (S.A.V.)’e ve onun şahsında topyekün İslam’a ve Müslümanlara saldırmaya fırsat yaratarak, İslamı kötüleme, Müslümanları dünya kamuoyu nezdinde terörist ilan ederek bir algı oluşturulmak istenmektedir. Bu algının, Müslümanları mahkum etmek üzerine kurgulanmış ve belki de Avrupa’da Endülüs katliamından sonra en büyük Müslüman katliamına zemin hazırlamak için oluşturulmuş bir algı olduğundan hiç kuşku duymuyoruz.

Katliam haberi henüz duyulmuşken, saldırının Fransa’nın 11 Eylül’ü diye haberler yayılıverdi bir anda. Bundan beklenen ise; 11 Eylül saldırısından sonra Bush’un Afganistan’ı işgal ettiği gibi, Hollande’ın da harekete geçerek özellikle Afrika kıtasında yaşayan Müslümanlar üzerine saldırtmaktı. Ancak Hollande’ın “Biz bir dinle savaş halinde değiliz, saldırganların İslam’la ilgisi yoktur” açıklaması bu beklentiyi büyük oranda kırmıştır. Ancak bu işin arka plandaki oyun kurucuları, ısrarla bu eylemi Müslümanlara mal etmeye çalışarak İslam’ı karalama, Peygamberine hakaret etme ve Müslümanları da terörist olarak göstermekte ısrarlı tavırlarını sürdürmeye devam ettiler ve hala da devam etmektedirler.

Bütün bunların, Müslüman halklara ılımlı bakmaya başlayan, demokratik ve insani düşünebilen bazı Batılı ülkelerin çıkışlarından sonra yapıldığı dikkatlerimizden kaçmamıştır. Filistin’i tanıdığını dünyaya duyuran İsveç’te camilere saldırıların yapılması, Fransa’nın Filistin’i tanımaya yönelik adımlar atmasından sonra, İslam dünyasının hiçbir zaman desteklemediği katliamın gerçekleştirilmesi oldukça düşündürücü ve kaygı vericidir.

Aslında şöyle bir geriye bakacak olursak, Batı kendi ülkelerindeki saldırıları bütün dünyaya yapılmış bir saldırı gibi gösterirken, kendi elleriyle milyonlarca masum insanın kanını dökmeyi sıradan bir hadiseymiş gibi lanse etmekte. Bu sinsi yaklaşım hem kendinden bihaber, masum insanların bizzat terörize edilmesine, hem de başka oyun kurucuların kullanabileceği senaryoların üretilmesine kaynaklık etmektedir.

Dünyada böyle bir insanlık suçu işleyen ve en fazla İslam’a zarar veren bir eylemin “İslâm terörü” diye adlandırılmasına hiçbir şekilde müsaade etmemek ve bu vesile ile düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı altında, Müslümanların inanç ve değerlerine hakaret edilmesine meşru yollardan tepki göstermek, İslam Peygamberi (A.S)’a hakaret ettirmemek bütün inanmış insanların bir görevi olmalıdır.

Bilinmelidir ki bu oyun kurucular, biz inanan insanların, hassas oldukları noktaları iyi bilmekte ve bu noktalara dokunarak, Müslümanları terörize edip, şiddeti destekleyen bir görüntü vermemizi istemektedirler. İslami hassasiyetleri olan insanlarımızın, toplumsal anlamdaki provakatif çıkışlara dikkat ederek, atılacak adımlara özen göstermelidir. Topyekün İslam’a mal edilerek, Müslümanları karalayacak, lekeleyecek, kötü gösterecek her tavır ve söylemden uzak durulmalıdır. Kaldıki dinimiz “Yeryüzünde kargaşayı, zulmü ve haksızlığı yok ederek, doğruluğu, adaleti ve barışı hakim kılmayı” tavsiye eden bir dindir. Mensubu olmakla onur duyduğumuz, dinimizin bir ferdi olarak, gerekçesi ne olursa olsun, bu tür saldırıları lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.

Paris’te işlenen cinayet, Barış ve Esenlik dini olan İslam’ın ve Müslümanların elbetteki asla kabul etmeyeceği bir talihsizliktir. Ancak Müslümanların en vazgeçilmez değerlerinden olan, varlığıyla şeref ve onur duyduğumuz, Sevgili Peygamberimize de bir karikatür yoluyla hakaret etmek gibi bir cüret ortaya koyarak, Peygamber Efendimiz şahsında, Müslümanları ve İslami değerleri aşağılayan, alay eden bir anlayışı da kabul etmek imkansızdır. Bu hakaretler biz inananları derinden üzmüş ve yaralamıştır. Hele hele bunu yaparken, düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesi altında yapmak büyük bir aymazlıktır zaten. Dolayısıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e ve onun şahsında İslam’a ve Müslümanlara yapılan bu hakaretleri ve aşağılamaları şiddetle kınıyoruz. Özellikle de bunu fırsat bilerek, kendi içlerindeki İslam düşmanlığını gizleyemeyerek kusan ve bu anlamda Batının piyonu olma yüzünü de gördüğümüz “bir kısım medya”yı da esefle ve şiddetle kınıyoruz."dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 741
Bu Ay : 4539
Toplam : 4539

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom