Bunlar İşi Çözmüş

Battalgazi Halk Eğitim bünyesinde kısa film ve fotoğrafçılık kursu açıldı. Fotoğrafçılık ve kısa film kurslarına 50'ye yakın başvuru gerçekleşti.

Bunlar İşi Çözmüş Malatya Eğitim

Malatya’da fotoğrafa ve kısa film çekimlerine merak saran vatandaşlar için Battalgazi Halk Eğitim Merkezi kurs açtı. Fotoğrafçılık ve kısa filim kurs eğitimleri başladı. Özellikle genç insanların merak sardığı kurs vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kurs Hocası Ömer Ali Delibaş kursa ilginin yoğun olduğunu ifade ederek “Kursumuz 5 ay sürecek mayıs ayına kadar kursumuza gelen kursiyerlerimize fotoğrafçılık eğitimi veriyoruz. Ücretsiz kısa film yapımı senaryo yazımı dallarında eğitimler vereceğiz burada başarılı olan kursiyerlerimize kurs sonunda sertifikalar vereceğiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı. Burada amacımız kursa gelen kursiyerlerimize fotoğraf bilgisi vermek kısa film nasıl yapılır nasıl çekilir hangi aşamalardan geçer o konularda yeterliliklerini sağlamak.

Fotoğraf kursuna gelen arkadaşlarımıza fotoğraf yarışmalarına teşvik etmek şuana kadar kursumuza gelen arkadaşlarımız fotoğraf yarışmalarında dereceler aldılar. Şuana kadar fotoğrafçılık ve kısa film kurlarımıza yaklaşık 50'ye yakın başvurumuz var. Büyük bir talep var şuan. Malatya’da aynı zamanda büyük şehir olmamızın insanlara karşı sosyalleşmemizi güzel bir katkı oluyor kurslarımız. Hafta sonları fotoğraf gezileri düzenliyoruz,ilçelerimize, köylerimize, hatta yakın illere kadar gidebiliyoruz. Aslında güzel bir ortamımız var tüm fotoğraf gönüllerinin doğa tutkunu olan insanların veya kısa film sinemaya olan ilgili olan insanların kurslarımıza bekliyoruz.

Bizlere bu konuda destek sağlayan Halk Eğitim Müdürümüz Nurettin Gürsoy beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. Bizlere her türlü desteği manevi olarak sağlıyor" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 851
Bu Ay : 2380
Toplam : 2380

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom