Fransız Dergisinin Dağıtımına Protesto

Alperen Ocakları üyeleri, Fransa’da basılan ve Peygamber Efendimizin karikatürünü içeren, Charlie Hedbo dergisinin yeni sayısının Türkiye’deki dağıtımını protesto etmek için Cumhuriyet Gazetesi’nin önünde toplandı.

Fransız Dergisinin Dağıtımına Protesto Malatya Haber

 Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Alperen Ocakları İl Başkanı Süleyman Solmazgül, Cumhuriyet Gazetesi önünde toplanarak Charlie Hebdo Dergisi ile ilgili açıklama yaptı.

Solmazgül yaptığı basın açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Âlemlere rahmet olarak gönderilen, yaratılış sebebimiz, kainatın efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in suretini karikatür olarak resmetme saygısızlığında bulunan Charlie Hebdo dergisinin bu haftaki sayısının Türkiye'de basım ve yayınını üstlenen Cumhuriyet Gazetesi'ne, 'Sevgi ve Kardeşliğin Teminatı olan Alperen Ocakları' olarak, milletimizin birlik ve dirliğini bozacak siyaset üstü bir vaka olması sebebiyle; demokratik bir şekilde, hukuk çerçevesinde yanlışın karşısında Elif olup tepkimizi belirtmek adına gittiğimizde derginin kapağını basıma dahil etmediklerini bildirdiler.

Bu noktada tedbir ve önlem alan başta Sayın İstanbul Valimiz Vasip Şahin, Sayın Cumhuriyet Savcımıza ve Sayın İl Emniyet Müdürümüz Selami Altınok'a, dağıtım araçlarını durdurup denetleyerek kontrolü elden bırakmadıkları için teşekkürlerimizi sunarız. Teröre hayır! Hakarete hayır!"

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 820
Bu Ay : 14996
Toplam : 14996

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom