Vahap Toman Yeniden Atandı

MALATYA (İHA) - Battalgazi Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Vahap Toman, İşkur Müdürlüğü’ne yeniden atandı.

Vahap Toman Yeniden Atandı Malatya Haber

 Bir sendikanın açtığı dava sonrası İşkur Müdürlüğü görevinden alınan ve Battalgazi Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevine atanan Vahap Toman, açtığı davayı kazanarak yeniden İşkur Müdürlüğü’ne atanmasi dolayısıyla Toman’a, Battalgazi Belediyesi tarafından veda yemeği verildi. Yemeğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İşkur Müdürü Vahap Toman, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Abdulvahap Şerefhanlı, Muzaffer Karakuş ve Yaşar Karataş’ın yanı sıra bazı daire müdürleri ile belediye personeli katıldı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Toman’ın sonuç odaklı çalışan bir yapıya sahip olduğunu belirterek, “Yöneticilik yaptığım yerde benim personelimin bana yakınlığı, kişinin anasına babasına yakılığından daha yakındır. Bunun altını çizerek söylüyorum. Öğretmenlik yaptığım dönemlerde, öğrencilerim bana yakınlık dereceleri kendi ana babalarından daha yakındı.

Bu felsefe ile çalışıyorum. Bu yapı meselesidir. Vahap Toman kardeşimizin, çalışma performansını bildiğim için kendisini buraya teklif ettim. Kendisi bizi kırmadı ve Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde bizleri kırmadan, üzmeden, sorun yaratmadan çalışmıştır. Belediyelerdeki çalışma usul ve esasları, yasal metinleri elbette ki önemlidir. Ancak sosyal dengeler ve aktiviteleri de göz önünde bulundurmamız gerekir. Vahap bey bu konularda görevini layıkıyla yerine getirmiştir.

Kendisine bu süre içerindeki çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisiyle İşkur’da beraber çalışmıştık. Buradaki çalışmalarda da hakikaten göz dolduran bir yapısı vardı. Burada da aynen onu yaptı. İşkur’da mahkemeyi kazandıktan sonra bizimle çalışmak istediğini söyledi. Devletin işi kişilerle kayım değildir. Devlet her zaman vardır. Devlet her zaman dinamiktir. Vahap kardeşimiz bir kurumun başına gelmiştir. O kurumla bir köprü oluşturacağız. Biz kendisine hakkımızı helal ediyoruz, kendisinin de helal etmesini temenni ediyoruz” dedi.

İşkur Müdürü Vahap Toman’da, “Beni ve ailemi de çok yakından sevince boğan bir hadiseydi belediyeye geçmek. Bir süreç yaşadım. Bu süreçte bir sendika yüzünden 2 kez görevden alınıp tekrar göreve iade edildim. Bu süre içinde Başkanımızın bizleri belediyeye çağırması ve bir daha İşkur’a dönmemek üzere geldiğimi belirtmek isterim. Mahkemeyi kazanmama rağmen şahsım başkanımıza bu konuda bilgi vermemiştir.

Başka yerden duyumlar almıştır. Haberinin neden olmadığını söylediğinde de, buraya gitmek için gelmediğimi belirttim. Başkanım da bu konuda, devlet kurumu olan İşkur’a gitme konusunda tekrar orada görmek istediklerini tarafıma belirtmiştir. Ve ben de İşkur’a gitmek için karar almış bulunuyorum. Bu içten gelen başkanımın sevgisinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından İşkur Müdürlüğü’ne yeniden atanan Vahap Toman’a bu güne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi, Başkan Gürkan tarafından verildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 189
Bu Ay : 924
Toplam : 924

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom