Çocuklar Görenleri Şaşkına Çevirdi

Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatı Derneği (MAFDER) üyeleri, eksi 15 derecede göle giren çocukları görünce şaşkına döndü.

Çocuklar Görenleri Şaşkına Çevirdi Bölge

MAFDER üyeleri, geleneksel hale gelen fotoğraf etkinlikleri çerçevesinde, Muş'a ve Bitlis’in Güroymak ilçesine gitti. Üyeler, sabah erken saatlerde Güroymak ilçesinde bulunan etrafı karla çevrili kaplıca göletine gitti. Burada atları ile suya giren çocukları gören dernek üyeleri, havanın eksi 15 derece olması nedeniyle şaşkına döndü. Soğuk havada sıcak suyun keyfini çıkaran gençler ve çocuklar doyasıya eğlendi. Fotoğraf sevdalıları kaplıca kaynağına vardıklarında eşsiz bir manzara ile karşılaştı. Bitlis-Hizan, Elazığ, Diyarbakır ve Muş fotoğrafçıları tarafından karşılanan Malatyalı fotoğrafçılar, gördükleri ilgiden büyük memnuniyet duydu. Etkinliğin ev sahipliğini Muş fotoğraf sanatçılarından Adem Sönmez ve Rıdvan Çelik yaptı.

MAFDER Başkanı Abdulkadir Kızıl, Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatı Derneği olarak, etkinlikler düzenleyerek yılın mevsim şartlarına göre etrafımızda bulunan güzellikleri fotoğraf karelerine aktardıklarını belirterek "Üyelerimizle kış etkinliği çerçevesinde, Muş ve Bitlis'in Güroymak ilçesine gittik. Davetlimiz olarak Muş’tan, Bitlis-Hizan’dan, Diyarbakır ve Elazığ’dan fotoğraf sevdalısı insanlar katıldı. 6 saatlik bir yolculuk sonucu Güroymak’a, burada kaplıca kaynağına vardık.

Kaynak etrafında gölet oluşmuş, etrafı karlarla kaplı, dışarıda hava eksi 15 derece. Kaplıca kaynağı 35 derece sıcak. Yöre gençleri burada atlarını suya sokarak eğleniyor, eşsiz güzel manzaralar oluşuyor. Biz de bu anı fotoğraf karelerine aktardık. Muş içinde gezi yaparak fotoğraflar çektik. Katılımcı tüm fotoğraf dostları çok güzel bir gün yaşadı. Bizlere rehberlik yapan Muş fotoğraf sanatçısı Adem Sönmez ve Rıdvan Çelik'e teşekkür ediyorum" dedi.

Muş fotoğraf sanatçısı Rıdvan Çelik de, MAFDER üyelerine teşekkür ederken, ’’Biz sizler sayesinde güzel bir gün yaşadık. Güroymak kaplıca göletinde yapılan eğlenceyi kışın görmek gerek. Umarım çok memnun olmuşsunuzdur’’ diye konuştu.

Bitlis-Hizan fotoğraf sanatçısı ve eğitimci Adem Küçükteke ise "Yapılan organizasyon çok güzel, birkaç ilin fotoğraf sevdalısı dostlarını bir araya getirdi. Kışın bu soğuk havasında sıcak kaynaşma oldu. Çok güzel fotoğraflar çektik. Yönetime teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 126
Bu Ay : 6210
Toplam : 6210

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom