'Araçlar Çürüyor, Yollar Açılmıyor'

Ağbaba, kar yağışının ardından karayollarında yaşanılan sıkıntıları gündeme getirdi.

'Araçlar Çürüyor, Yollar Açılmıyor' Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, karayollarına ait iş makinelerinin atıl vaziyette bekletilirken, bakım, onarım ve tuzlama işlerinin taşeron eliyle yürütülmesinin kazalara davetiye çıkardığını, yolların uzun süre kapalı kalmasına sebep olduğunu kaydetti. 

TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yapan Ağbaba, özelleştirme ve taşeron sisteminin karayollarında yarattığı olumsuz tabloyu gözler önüne serdi.

"ÖZELLEŞTİRME VE TAŞERON BÜYÜK SORUN"

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı konuşmada “Karayollarında bakım onarım ve tuzlama işlemlerinin özelleştirilmesi bir yandan devlete ait binlerce iş makinesinin atıl vaziyette çürümeye terk edilmesine yol açarken, diğer yandan, zorlu kış koşularında yol bakım ve onarım çalışmalarının ihmal edilmesine neden olmaktadır. Bu durum, kar yağışlarında il ve ilçeleri köyleri bağlayan şehirlerarası yolların uzun süre kapanmasına ve çok sayıda trafik kazası yaşanmasına neden olmaktadır”dedi.

"KAZALARA DAVETİYE ÇIKARILIYOR"

Karayolları Genel Müdürlüğünün envanterinde 11 bin iş makinesinin atıl vaziyette bekletildiğini kaydeden Ağbaba, “Devlete iş makineleri ve ekipman özellikle çürümeye terk edilirken taşerona emanet edilmiş kara yolları kar yağışı sonrası uzun süre ulaşıma kapanıyor. Buzlandığı halde tuzlanmamış yollar ölüme davetiye çıkaran kazalar doğuruyor. Maalesef, modern karla mücadele araçları işlevsiz hâlde bırakılıyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün bünyesindeki modern karla mücadele araçları şube şefliklerinde, şantiyelerde ve bölge merkezlerinde çürümeye terk ediliyor. İşlemeyen bu araçların her yıl araç vergileri, sigorta primleri yatırılıyor, muayeneleri ödeniyor. Buna rağmen Türkiye'nin her yanında yollarımız kardan dolayı kapalıyken, bu anlayışı kınıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom