Akçadağ'da Artık Akıllı Kart Kullanılacak

Malatya’nın Akçadağ İlçe Belediyesi, Toplu Taşıma'da vatandaşa kolaylık olması için Belediye Otobüs İşletmesinde Akıllı Kart dönemine başladı.

Akçadağ'da Artık Akıllı Kart Kullanılacak Malatya İlçe

Akçadağ Belediyesi tarafından belirlenen 2 Güzergah üzerinde yapılan toplu taşıma işlemlerinin ardından Akçadağ Belediyesi Toplu Taşıma Hizmetlerinde Akıllı Kart dönemine geçerek Elektronik Ücret Toplama sistemine geçti. Akçadağ İlçe Merkezinden Bahri, Yağmurlu, Aksaray, Kotangölü, Güzyurdu (Eğin), Aşağı Örükçü ve Havaalanı güzergahı üzerinde Toplu Taşıma hizmeti veren Akçadağ Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek Akıllı Kart Sistemine tamamıyla geçiş yaptı.

Akçadağ Belediyesi Toplu Taşıma hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar artık akıllı kartlarını kullanarak binebiliyorlar. Nakit Ödeme döneminin sona ermesi ile duraklarda gereksiz yere bekleme yapılmasının önüne geçildiğini, Akçadağ Belediyesinin bu hizmetinin son derece iyi olduğunu belirten yolcular, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdiler.

KİMLER ÜCRETSİZ FAYDALANACAK?

Akçadağ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Bilgi - İşlem'e müracaat ederek gerekli evrakları ibraz eden, gaziler, şehit, gazi birinci derecede yakınları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 65 Yaş ve üzerinde olanlar, Engellilik seviye oranı yüzde 40 ve üzeri olan ve bunu belgeleyebilen vatandaşlar Akçadağ Belediyesi Toplu Taşıma Hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacak. Akçadağ Tam Kartların satış ve dolumu Akçadağ Belediyesi tarafından yetkilendirilen market ve Kart Dolum Merkezinden yapılıyorken, İndirimli ve Ücretsiz Kartların hazırlanması ise Akçadağ Belediyesi tarafından yapılıyor.

ÜCRET TARİFESİ BELLİ OLDU

Akçadağ Belediyesi Toplu taşıma hizmetinden yararlanmak isteyen Öğrenciler 1,5 TL'den, Akçadağ Merkez ve Mahallelerde 2 TL'den, Akçadağ Merkez ve Malatya güzergahı 3 TL şeklinde belirlendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 307
Bu Ay : 4105
Toplam : 4105

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom