Hemşirelik Stajını Portekiz'de Yapacaklar

Malatya’da bulunan özel bir okul ‘ERASMUS’ adlı proje kapsamında öğrencilerini Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve İspanya’ya gönderiyor.

Hemşirelik Stajını Portekiz'de Yapacaklar Malatya Eğitim

Özle bir kolej 45 öğrenciyi ve 3 öğretmeni hazırladıkları ERASMUS projesi kapsamından 3 ülkeye giderek staj deneyimi fırsatı yakalayacak. 1’nci staj deneyimin Portekiz’de yapacak olan öğrenciler ve öğretmenler konu ile ilgili Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’nu ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay’ı ziyaret etti. Kolejin Müdürü Vehbi Bulurel ve 15 öğrencinin proje ile ilgili Yeşilyurt Kaymakamı ve Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürüne projeyi anlattılar.

İlk olarak Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu’nu ziyaret eden okul müdürü ve öğrenciler proje hakkında bilgi verdi. Kaymakam Babahanoğlu ise, “Sağlık Meslek Lisesinde okumak ayrı bir güzellik. Bunun yanı sıra ülkemizin sağladığı imkanlarla yurtdışına gidip sizin gibi orada ki tecrübelerden faydalanmak. Oradaki sağlık sistemini görmek için sizlerde Portekiz’e gidiyorsunuz. Dün bizim Hasan Akbudak Meslek Lisemizde bir aylığına Almanya’ya gidiyor. Onlar da kendi alanlarındaki deneyimleri görmek, Avrupa’daki uygulamaları izlemek ve stajlarını yapmak üzere gidiyorlar. Siz de sağlık alanında gidiyorsunuz”dedi.

Ardından Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdür Cemal Kalay’ı ziyaret eden öğrenci heyeti ve Okul Müdürü Vehbi Bulurel, ERASMUS projesini anlatarak “2014 - 2015 eğitim öğretim yılı Erasmus projesi çerçevesinde öğrencilerimizi yurt dışında hemşirelik stajı altında bu Pazar günün Portekiz’e gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay ise, bu projenin önemli olduğuna değinerek, “Kendi ülkemizle, oradaki eğitimi kıyaslarsak geleceksiniz. Ben şuna inanıyorum ki, buradaki öğrencilerimizin ne kadar daha iyi olacağını kabullenerek geleceğinize inanıyorum”şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 748
Bu Ay : 4192
Toplam : 4192

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom